تعیین تکلیف ۱۲۳ پرونده راکد در هیئت حل اختلاف و داوری شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی
تعیین تکلیف ۱۲۳ پرونده راکد در هیئت حل اختلاف و داوری شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی از رسیدگی به ۱۲۳ پرونده در جلسه هیئت حل اختلاف و داوری شهرک‌های صنعتی استان خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ رضا شجاعی در این باره گفت: به منظور رسیدگی و داوری پرونده‌هایی که به تعهدات قراردادی خود عمل نکرده‌اند، جلسه حل اختلاف و رسیدگی به این پرونده‌ها با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به عنوان داور و حکم مرضی الطرفین برگزار شد.

شجاعی با اشاره به آزادسازی اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی بیان داشت: در راستای فعال‌سازی قراردادهای واگذاری حق بهره برداری راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، در سه روز متوالی این جلسات ۱۲۳ پرونده حقوقی با متراژ تقریبی ۱۵ هکتار رسیدگی شد.

وی افزود: در راستای جذب سرمایه‌گذاران واقعی صنعت و در سال جهش تولید، پس از تعیین تکلیف حقوقی و طی مراحل مربوطه اراضی مطروحه به متقاضیان واجد شرایط واگذار می‌شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: این جلسات به منظور پیگیری و بررسی حقوقی قراردادها تشکیل شده و با متقاضیانی که در موعد مقرر نسبت به ارائه نقشه‌ها و اخذ مجوز ساخت و ساز و پایانکار اقدام نکرده و در قطعه زمین تحویلی شروع به ساخت و ساز نکنند و زمین‌های خریداری شده را راکد نگه دارند طبق دستورالعمل شهرک‌های صنعتی کشور در جلسه داوری و حل اختلاف تعیین تکلیف می‌گردند.

شجاعی در پایان خاطرنشان کرد: با سیاست‌های دولت و حمایت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مانند سال گذشته به‌استان‌ها ابلاغ شده تا برای حمایت واحدهای صنعتی و تولیدی همه مشوق‌ها لحاظ و صنعتگران از آن‌ها استفاده کنند وسعی شده به چرخه صنعت و تولید استان کمک شود تا به این طریق بتوان زمینه اشتغال جوانان و جذب سرمایه گذاران به استان را فراهم کرد.

image_printچاپ مطلب

Views: 2