تسلیت وزیر امور خارجه پاکستان به استاندار خراسان رضوی به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
تسلیت وزیر امور خارجه پاکستان به استاندار خراسان رضوی به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی

وزیر امور خارجه پاکستان در جریان سفر به مشهد مقدس، با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفت‌وگو کرد و شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به علیرضا رزم‌حسینی تسلیت گفت.

به گزارش اختر شرق؛ شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در آغاز سفر خود به ایران با حضور در استانداری خراسان رضوی، با علیرضا رزم‌حسینی دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار خراسان رضوی در ابتدای این دیدار ضمن خیر مقدم به وزیر امور خارجه پاکستان اظهار کرد: خراسان رضوی از مهم‌ترین استان‌های کشور است و مراودات اقتصادی زیادی با کشورهای همسایه دارد.

علیرضا رزم‌حسینی افزود: با توجه به دارا بودن خطوط ارتباطی راه‌آهن و جاده‌ای خوبی که با کشورهای همسایه داریم، روز به روز صادرات و واردات از استان در حال افزایش است.

وی با اشاره به موقعیت مذهبی و زیارتی مشهد مقدس در منطقه، تصریح کرد: با توجه به وجود بارگاه مطهر امام رضا (ع) در مشهد سالانه از ۳۰ میلیون نفر زائر داخلی و حدود ۳ میلیون نفر گردشگر خارجی پذیرایی می‌شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: روزانه ۲۵۰ پرواز از فرودگاه بین‌المللی مشهد مقدس به سایر استان‌ها و خارج از کشور انجام می‌شود و تقریبا پرواز مستقیم از مشهد مقدس به همه کشورهای منطقه انجام می‌گیرد.

رزم‌حسینی همچنین از روابط مثبت دو کشور ایران و پاکستان ابراز خرسندی کرد.

وی افزود: خیلی خوشحال هستیم که سفر شما به ایران از مشهد مقدس و زیارت بارگاه مطهر رضوی آغاز می‌شود و امیدوارم مذاکرات شما در تهران با موفقیت همراه شود و برای دو کشور ایران و پاکستان مفید باشد.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز در ادامه با قدردانی از استاندار خراسان رضوی بابت استقبال از وی و هیئت همراه اظهار کرد: این برای من باعث افتخار و مباهات است که سفر من به ایران از مشهد مقدس و زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) همراه و آغاز شده است، از طرفی این زیارت حس معنوی خاصی برای من ایجاد کرد و تجربه خاص و رضایت بخشی بود.

شاه محمود قریشی خطاب به علیرضا رزم‌حسینی افزود: شما خیلی خوش‌شانس هستید که استاندار چنین استانی هستید، چراکه این استان از اهمیت و ویژگی معنوی خاصی برخوردار است و همین امر باعث شده که تبادلات تجاری به طور خاص بین این استان و کشورهای منطقه گسترش یافته است.

وی با اشاره به موضوع شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: در یک موقعیت خاصی به کشور شما سفر کرده‌ام که ملت ایران به واسطه شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی عزادار هستند، در این راستا به شما تسلیت می‌گویم و می‌خواهم من را با غم خود شریک بدانید.

وزیر امور خارجه پاکستان تاکید کرد: ایران نشان داده و ثابت کرده که کشور و ملت مقاومی دارد، همچنین با چالش‌ها و شرایط سختی که در گذشته دیده است، خیلی خوب ظاهر شده و از پس آن‌ها برآمده؛ لذا امیدوارم ایران چالش‌های پیش رو را مثل گذشته پشت سر بگذارد.

قریشی یادآور شد: کشور پاکستان و مردم آن روابط حسنه‌ای با کشور ایران و مردم ایران دارند که این روابط به قرن‌ها پیش بر می‌گردد، از طرفی سالانه شمار زیادی از زائرین پاکستانی به مشهد برای زیارت بارگاه مطهر رضوی سفر می‌کنند، در این راستا فرصت‌های تجاری خوبی بین دو کشور وجود دارد.

وی ابراز کرد: من مطمئن هستم که ما می‌توانیم‌ بر برخی چالش‌ها از جمله تحریم غلبه کنیم، همانطور که از نیاکان خود آموخته‌ایم می‌توان با محبت، علاقه، روابط گرم و اعتماد بین طرفین از این موانع گذر کنیم.

image_printچاپ مطلب

Views: 0