بیش از یک هزار دانش‌آموز قوچانی برای روزهای سخت آماده می‌شوند
بیش از یک هزار دانش‌آموز قوچانی برای روزهای سخت آماده می‌شوند

سرپرست جمعیت هلال‌احمر شهرستان قوچان از اجرای هشتمین دوره طرح ملی دادرس در این شهرستان با حضور بیش از یک هزار دانش‌آموز پایه هشتم خبر داد.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر شهرستان قوچان از اجرای هشتمین دوره طرح ملی دادرس در این شهرستان با حضور بیش از یک هزار دانش‌آموز پایه هشتم خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ مسعود برازنده در جمع خبرنگاران گفت: طرح ملی دادرس (دانش‌آموز آماده در روزهای سخت) با همکاری جمعیت هلال‌احمر و وزارت آموزش‌وپرورش ویژه دانش آموزان پایه هشتم متوسطه برگزار می‌گردد که در هشتمین دوره این طرح در قوچان در سطح ۲۷ دبیرستان اجرا می‌شود.

وی بابیان این‌که ۱۰ دبیرستان پسرانه و ۱۷ دبیرستان دخترانه در این طرح مشارکت می‌کنند گفت: امسال در سطح مدارس بیش از یک هزار دانش‌آموز مباحث امدادی را در ۸ آیتم ۱۶ ساعته که شامل سرفصل‌های پناه گیری و خروج ایمن در هنگام زلزله، ارزیابی مصدوم، احیایی قلبی و ریوی و cpr، بانداژ و پانسمان، حمل مصدوم، آتل‌بندی و کنترل خونریزی، اسکان اضطراری و اطفای حریق را آموزش می‌بینند.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر قوچان با اشاره به این‌که در این طرح ۱۳ مربی و کمک‌مربی این شعبه که دارای بار اطلاعاتی و دانش قوی هستند و تجربه کافی جهت آموزش دارند در سطح مدارس آموزش‌های مدنظر را ارائه می‌دهند ادامه داد: در هر دبیرستان بیش از ۳۰ نفر دانش‌آموز در کلاس‌ها شرکت دارند و بعد از برگزاری آزمون درون مدرسه‌ای از هر دبیرستان ۱۴ نفر جهت شرکت در مسابقات مرحله شهرستانی که با عنوان المپیاد آماده (المپیاد مهارت‌های امدادی دانش آموزان هلال‌احمر) برگزار می‌شود حضور پیداکرده و در هر بخش (دختران و پسران) تیم اول هر بخش به المپیاد استانی اعزام خواهند شد.

برازنده ضمن تأکید بر این‌که هدف از برگزاری این طرح افزایش آمادگی جامعه به‌ویژه دانش آموزان در مواقع حوادث و مخاطرات است و اجرای این طرح کمک شایانی به تحقق شعار هر خانواده ایرانی یک امدادگر می‌کند گفت: اجرای این طرح از نیمه دوم آذرماه در سطح مدارس آغازشده است و تا بهمن‌ماه ادامه دارد و در دهه مبارک فجر المپیاد مرحله شهرستانی برگزار می‌شود که هماهنگی‌های قبلی اجرای این طرح طی چند جلسه مختلف با حضور مدیران و کارشناسان هلال‌احمر و آموزش‌وپرورش شهرستان انجام‌شده است.

وی در پایان ضمن ابراز رضایت از همکاری اداره آموزش‌وپرورش و مدیران مدارس شهرستان جهت اجرای این طرح در مدارس گفت: در سال‌های گذشته شاهد افتخارآفرینی دانش آموزان قوچانی در المپیاد مرحله استانی بوده‌ایم که امیدواریم امسال نیز با تلاش دانش آموزان و مربیان شهرستان و همکاری هر ۲ اداره اول شاهد آموزش‌های درست و دقیق و سپس شاهد افتخارآفرینی دانش آموزان در مسابقات مرحله استانی باشیم.

image_printچاپ مطلب

Visits: 25