بهره برداری از فاز نخست ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار در هفته دولت
بهره برداری از فاز نخست ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار در هفته دولت

با توجه به شور و اشتیاق جوانان شهرستان، پروژه ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار در راستای ارائه خدمات ورزشی بهتر به جوانان و نوجوانان از سال ۸۴ در دستور کار قرار گرفت که به دلیل نبود اعتبارات و گاهی کمبود اعتبارات نتوانست به سرانجام برسد. این پروژه که در ابتدا قرار بود طی مدت چهار سال به اتمام برسد اکنون پس از گذشت ۱۴سال هنوز این پروژه به بهره برداری نرسیده است.

شهرستان سبزوار دارای سه زمین ورزشی چمن شهید مظهری، شهید خوشبین و دکتر علی شریعتی است که مظهری متعلق به اداره ورزش و جوانان، شهید خوشبین متعلق به شهرداری و زمین چمن دکتر علی شریعتی متعلق به اداره آموزش و پرورش شهرستان سبزوار است و جوانان مستعد و فعال در عرصه ورزش برای مسابقات به این سه زمین مراجعه می کنند. با توجه به شور و اشتیاق جوانان شهرستان، پروژه ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار در راستای ارائه خدمات ورزشی بهتر به جوانان و نوجوانان از سال ۸۴ در دستور کار قرار گرفت که به دلیل نبود اعتبارات و گاهی کمبود اعتبارات نتوانست به سرانجام برسد. این پروژه که در ابتدا قرار بود طی مدت چهار سال به اتمام برسد اکنون پس از گذشت ۱۴سال هنوز این پروژه به بهره برداری نرسیده است.

به گزارش اختر شرق؛ استادیوم ۱۵هزار نفری سربداران سبزوار دارای محوطه ای به مساحت ۴۶ هزار متر مربع است که متراژ روباز استادیوم ۲۶ هزار متر مربع و فضای سرپوشیده آن ۱۶ هزار متر مربع است و برای پذیرش ۱۵ هزار نفر طراحی شده است.

 بهره برداری فاز نخست در هفته دولت

رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار گفت:  این ‌پروژه سال‌های درازی شروع و به دلایل مختلف متوقف شده بود. پروژه پیشرفت نسبتا خوبی داشت اما به دلیل مشکلات مالی و سایر مشکلات تعطیل شده بود.

حسن کریمی با بیان اینکه با پیگیری های نمایندگان و مسئولان استان در سال گذشته وزیر ورزش در دستور فعال شدن و تسریع پروژه را داد، افزود: علی رغم مشکلات گذشته پروژ فعال شد بنا داشتیم تا پایان سال گذشته فاز یک این طرح را به اتمام برسانیم اما به دلیل مشکلات مالی و ضعف اجرایی پیمانکار تحقق نیافت.

وی اظهار داشت: تاپایان شهریور ماه امسال فاز یک شامل زمین‌ چمن، نور استاندار، پیست تارتان، رختکن، سرویس بهداشتی و نصب ۲۵۰۰ صندلی است حداکثر تا پایان سال به بهره برداری کامل خواهد رسید.

پیشرفت حدود ۷۰ درصدی پروژه استادیوم ۱۵ هزار نفری سبزوار

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به بازدید رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی وزارت ورزش از ورزشگاه ۱۵هزار نفری سبزوار گفت: در دیدار اواخر سال گذشته با وزیر ورزش و جوانان مقرر شد که ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار برای استفاده هرچه سریعتر جوانان دیار سربداران، فاز بندی شود و در دو فاز پروژه به اتمام برسد.

علی سبحانی فر با بیان اینکه در فاز نخست باید زمین چمن، ۲ سرویس بهداشتی، ۲ رختکن، تارتان، پیست اطراف زمین چمن و تعدادی از صندلی ها ایجاد شود، افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، فاز نخست پروژه تا هفته دولت به بهره برداری می رسد. درحال حاضر برای سرعت بخشیدن به کار ۳ پیمانکار مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: زمین چمن تا پایان تیرماه به اتمام‌می رسد و از اول تیرماه ها پیمانکار پیست تارتان وارد عمل و کار اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه این پروژه درمجموع حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد،  ادامه داد: با سفر رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی وزارت ورزش، دستورات لازم برای تکمیل هرچه سریعتر فاز نخست پروژه داده می شود.

اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای اتمام پروژه

احمد برادران، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار گفت: در سفر سال گذشته رئیس‌جمهور به شهرستان سبزوار یکی از اولویت ‌های مطرح شده شهرستان، تکمیل ورزشگاه سربداران بود که در همین راستا ۳۰۰ میلیارد ریال برای اتمام پروژه استادیوم ۱۵ هزار نفری سبزوار تخصیص یافت که این طرح باید تا ۲ سال آینده به بهره برداری برسد.

فعالیت ۴ مدرسه فوتبال در سبزوار

۶۰۰ ورزشکار در رشته فوتبال و ۲۴ تیم ورزشی در این رشته در شهرستان سبزوار مشغول به فعالیت هستند.

به گفته رئیس هیئت فوتبال شهرستان سبزوار ۱۲ تیم فوتبال لیگ برتری و ۱۲ تیم دسته یک در رده های نونهالان، نوجوانان و جوانان در این شهرستان فعالیت دارند که هر تیم ۲۵ بازیکن را شامل می شود.

سید جلال حسینی با اشاره به فعالیت ۴ مدرسه فوتبال مجاز در سطح شهرستان می افزاید: با تکمیل و بهره برداری ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سربداران می توانیم برای حضور در لیگ دسته ۲ کشور با رایزنی مسئولان شهرستان اقدام کنیم.

به گفته وی تکمیل این پروژه از مهمترین خواسته های ورزشکاران و حتی مردم منطقه است. حسینی می افزاید: بهره برداری و شروع فعالیت این استادیوم می تواند یک انگیزه قوی در میان نوجوانان و جوانان ایجاد کند و به رشد و توسعه بیشتر ورزش فوتبال در شهرستان منجر شود.

image_printچاپ مطلب

Visits: 36