برداشت ۶۹ هزار تن جو در شهرستان مشهد
برداشت ۶۹ هزار تن جو در شهرستان مشهد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: امسال در شهرستان مشهد ۲۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی زیرکشت جو قرار گرفت.

به گزارش اختر شرق؛ محمد میری دیسفانی، معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد دراین‌باره عنوان کرد: ۱۳ هزار و ۸۰۰ هکتار جو آبی و هشت هزار و ۵۰۰ هکتار جو دیم کشت که با توجه به شرایط خشک‌سالی مزارع قابل‌برداشت جو به شش هزار هکتار تقلیل یافت.

میری دیسفانی بابیان اینکه متوسط عملکرد جو آبی ۳٫۷ تن در هکتار و جو دیم ۰٫۳ تن در هکتار می‌باشد و درمجموع از مزارع جو شهرستان مشهد میزان ۶۹ هزار تن جو برداشت انجام گرفت، گفت: ارقام جو کشت‌شده در سطح شهرستان مشهد عمدتاً رقم یوسف، بهمن، نوت، ریحان، بهرخ و … است.

وی ادامه داد: بیش از ۹۵ درصد برداشت غلات این شهرستان به‌صورت کاملاً مکانیزه انجام و بیش از ۱۳۰ دستگاه کمباین کار برداشت جو را به پایان رسانده و به‌صورت مستمر کارشناسان و مسئولین جهاد کشاورزی شهرستان مشهد بر کار برداشت و تنظیم کمباین‌ها نظارت داشتند.

 مدیر جهاد کشاورزی مشهد از دیگر اقدامات انجام‌شده برای حمایت از کشاورزان شهرستان را توزیع به‌موقع نهاده‌ها و توزیع بذر اصلاح‌شده، ارائه خدمات فنی و کارشناسی و اطلاع‌رسانی و پیگیری بیمه محصول، برگزاری کارگاه آموزشی، مشاوره و توصیه‌های ترویجی، نحوه کاشت، داشت و برداشت و همچنین چگونگی آبیاری، بیان کرد.

image_printچاپ مطلب

Views: 4