برای همایش بزرگ اربعین حسینی و ماراتن مذهبی، همه پای کار بیایند
برای همایش بزرگ اربعین حسینی و ماراتن مذهبی، همه پای کار بیایند

جلسه ستاد اربعین شهرستان تایباد با حضور مدیران و نمایندگان ادارات ذیربط در دفتر فرماندار تشکیل شد.

جلسه ستاد اربعین شهرستان تایباد با حضور مدیران و نمایندگان ادارات ذیربط در دفتر فرماندار تشکیل شد.

به گزارش اختر شرق؛ محسن سیاح فرماندار تایباد با بیان اینکه مسئولین مختلفی در بخش های مختلف جهت ایجاد موکب در نقطه صفر مرزی انتخاب شده اند تا مشکلات سال گذشته مرتفع شود و به بهترین نحو خدمتگزار زائرین باشیم، گفت: مدیریت واحدی در نقطه صفر قرار دادیم تا کمیته های دوازده گانه با یک نگاه واحد در این مجموعه فعالیت نمایند.

وی افزود: رابطی بین شهرستان و منطقه دوغارون انتخاب شده و مسئولی نیز جهت بحث اطلاع رسانی مشخص شده تا اطلاع رسانی از طریق این پایگاه به نحو شایسته انجام پذیرد.

فرماندار تایباد تصریح کرد: برنامه ریزی انجام شده در سال گذشته مورد تایید است و امیدواریم با ترفندهایی که پیش گرفته ایم نواقص قبلی مرتفع گردد، تا این لحظه مطابق برنامه سال گذشته عمل کردیم با این تفاوت که ارتباط دائم با آنسوی مرز انجام می شود تا کار بهتر و دقیق تر انجام پذیرد و بتوانیم پذیرایی مناسبی از زائرین داشته باشیم.

سرهنگ ابراهیم بیدل، فرمانده سپاه ناحیه تایباد، عنوان کرد: هماهنگی های لازم جهت استقرار تجهیزات مورد لزوم در موکب نقطه صفر انجام شده، امیدواریم با کمک های مردمی بتوانیم خدمت رسانی را بهتر انجام دهیم.

وی در مورد مبحث فرهنگی گفت: نصب تصاویر شهدا، خصوصا شهدای مدافع حرم، اعزام روحانی در موکب و تبلیغات مناسب مواردی هستند که باید با دقت پیگیر آن باشیم تا بهره فرهنگی مناسب از این حرکت بزرگ به دست آید.

سرهنگ علی اکبر قربانی، فرمانده منطقه انتظامی شهرستان گفت: یک حرکت مردمی و فرهنگی از معبر رسمی شرق کشور آغاز شده که آن را به فال نیک می گیریم.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر ۳۴ هزار زائر سال گذشته از مرز دوغارون گذشتند و پیش بینی می کنیم امسال بالغ بر ۳۰ هزار تا ۵۰ هزار نفر در این ایام جهت شرکت در همایش اربعین از مرز دوغارون وارد ایران شوند.

سرهنگ قربانی گفت: معتقدم این کار را دستگاهی و اداری نکنیم، این کار کاملا مردمی و عاشقانه است و فقط در بعضی از موارد خدمات اداری و نیز بحث نظارتی در این ایام به عهده ادارات خواهد بود.

فرمانده انتظامی تایباد اظهار کرد: یکی از مهمترین مباحث این همایش عظیم تکریم توریسم می باشد که می طلبد تمام مسئولین کمیته ها و اعضا در زمان ورود کاروان ها در محل حضور داشته باشند تا بهترین خدمات انجام شود.

وی با بیان اینکه اسکان اضطراری یکی از مواردی است که باید پیش بینی های لازم در این مورد انجام گیرد، عنوان کرد: حوزه مرز شوخی بردار نیست، از خبرنگاران می خواهم مسائل امنیتی را به شکل دقیق و حساب شده به خبرگزاری ها مخابره نمایند.

سرهنگ ‌مهدی غفاری نماینده مرزبانی گفت: با توجه به اینکه همزمان تعداد زیادی از مرز عبور خواهند کرد، پیش بینی های لازم جهت بازرسی و سرعت عمل در این مورد اندیشیده شده و مرزبانی آماده ارائه خدمات مناسب می باشد.

مهندس دهقانی، رئیس اداره مخابرات شهرستان گفت: کابل نوری و سیستم های مورد نیاز ارتباط تلفنی و اینترنتی در گمرک نصب شده و در حال تکمیل شدن است. پیش بینی های لازم انجام شده است.

علی اصغر کرباسی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تایباد گفت: ظرفیت ناوگان مسافربری شهرستان، ۵۵ اتوبوس می باشد که فراخوان خواهند شد و در صورت نیاز به اتوبوس بیشتر، هماهنگی های لازم انجام شده تا اتوبوس مورد نیاز از شهرستان های دیگر استان تامین شود.

مولانا غلام نبی توکلی، امام جمعه اهل سنت تایباد گفت: برای این همایش بزرگ و ماراتن مذهبی، همه پای کار بیایند.

وی گفت: آنانی که تبلیغات سو در مورد یاران، اولاد و اصحاب رسول الله دارند با دیدن این همایش بزرگ مایوس خواهند شد و قطعا کسانی که در این مهم مشارکت می کنند در نزد امام حسین (ع) اجر خواهند داشت.

در ادامه جلسه، حاضرین نقطه نظرات خود را اعلام نموده و مسئولیت ها مشخص گردید، نصب داربست به عهده شهرداری کاریز سپرده شد و شهرداری مشهدریزه مفروش کردن ۳۰۰ متر فضای مسقف را متقبل شد.

خبرنگار: علی بهمنی

image_printچاپ مطلب

Visits: 12