ایران بزرگ‌ترین کشور مبارزه کننده با مواد مخدر در جهان است
ایران بزرگ‌ترین کشور مبارزه کننده با مواد مخدر در جهان است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در آیین استانی افتتاحیه فاز دوم طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) که در مرکز آموزشی رفاهی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان طرقبه و شاندیز برگزار شد ایران را بزرگ‌ترین کشور مبارزه کننده با مواد مخدر در جهان دانست که در این راه بیش از سه هزار و ۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز تقدیم کرده است.

به گزارش اختر شرق؛ محمدحسین صالحی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان در این مراسم گفت: طرح نماد و یاریگران زندگی دو طرح مشترکی است که میان آموزش‌وپرورش و سایر دستگاه‌های اجرایی در حوزه پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان در برخی مدارس استان در حال اجراست که می‌تواند در این راستا بسیار مؤثر واقع شود.

وی افزود: امروز مهم‌ترین آسیب اجتماعی، آسیب اعتیاد به مواد مخدر است و دلیل اصلی بسیاری از مشکلات و چالش‌های جامعه ازجمله آمار زندانیان، میزان طلاق و میزان سرقت برگرفته از این بلای خانمان‌سوز است.

صالحی تصریح کرد: در دسترس بودن و تمایل و گرایش به مواد مخدر دو موضوع مهم در این حوزه است و با توجه به اینکه بیش از ۹۳ درصد تریاک دنیا در کشور افغانستان تولید می‌شود پس حتماً مسئولین باید هوشیار و حساس باشند تا بتوانیم در این زمینه اقدام نماییم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ایران بزرگ‌ترین کشور مبارزه کننده با مواد مخدر در جهان است و در این راه بیش از سه هزار و ۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز تقدیم کرده است و این مسئولیت و وظیفه بزرگ را باقدرت ادامه خواهیم داد.

وی تأکید کرد: در بحث اعتیاد به مواد مخدر عامل پیشگیری و نگرش جامعه به این موضوع بسیار مهم است و باید تمایل و گرایش دانش آموزان و درنهایت جامعه را به سمت مواد مخدر کاهش دهیم.

صالحی در پایان عواملی همچون پایین آمدن سن اعتیاد، گرایش و شیوع اعتیاد در بین خانم‌ها و تغییر رویکرد مصرف مواد سنتی به مواد صنعتی را سه هشدار مهم در این حوزه برشمرد که حتماً باید نسبت به آن‌ها اهتمام داشت.

image_printچاپ مطلب

Views: 0