اهالی جنگل خواستار استقرار شعبه بانکی در این بخش شدند
اهالی جنگل خواستار استقرار شعبه بانکی در این بخش شدند

جمعی از اهالی جنگل ا ز توابع شهرستان رشتخوار خواستار استقرار شعبات بانکی در این بخش شدند و گفتند مردم این بخش برای انجام کارهای بانکی خود با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

به گزارش اختر شرق؛ حسین عبدلی عضو شورای شهر جنگل افزود: شهر جنگل در سال ۸۶ هم‌زمان با تبدیل رشتخوار به شهرستان، به‌عنوان یکی از شهرهای تابعه این شهرستان تعیین شد و اکنون با جمعیت بیش از ۳۰ هزار نفر در بخش همچنان دارای یک شعبه بانک است.

وی گفت: بخش جنگل تنها با ۳۰ هزار نفر جمعیت فقط دارای یک شعبه بانک کشاورزی دارد که جوابگوی نیاز مردم نیست.

علی یعقوبی شهردار جنگل نیز به خبرنگار اختر شرق گفت: بخش جنگل از نعمت داشتن شعبات بانک ملی، صادرات و غیره محروم است.

یعقوبی تصریح کرد: اکنون فقط بانک کشاورزی در این بخش فعال است که بر اساس گزارش‌های دریافتی بانک کشاورزی بخش جنگل ازلحاظ میزان سپرده رتبه اول را در میان شعب بانک کشاورزی استان خراسان رضوی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: باوجود میزان سپرده‌گذاری بالای مردم در بانک‌ها متأسفانه دایر نشدن شعبه بانک ملی در مرکز بخش مردم را با مشکل روبه‌رو کرده است و خواسته آنان برای تأسیس این شعبه غیرمعقول است.

یعقوبی اظهار امیدواری کرد: با تلاش مسئولان دست‌اندرکار و دلسوز نظام در مرکز استان این آرزوی دیرینه مردم غیور و همیشه درصحنه بنت محقق شود.

وی بابیان اینکه جنگل قطب کشاورزی شهرستان رشتخوار است ولی بانک کشاورزی آن این‌قدر شلوغ هست که از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر مراجعین باید در صف باشند و آخرش هم کار بانکی آنان به انجام نمی‌رسد، از مسئولین خواستار استقرار شعب دیگر از بانک‌های دولتی و خصوصی در این بخش از شهرستان شد.

عضو شورای اسلامی شهرستان رشتخوار گفت: مردم این بخش حاضر به سپردن تعهد و تضمین برای سپرده‌گذاری در بانک‌ها هستند و از این لحاظ هیچ دغدغه‌ای برای مسئولان بانک‌ها خصوصاً بانک ملی وجود ندارد.

سید حسن حسینی بابیان این مطلب که بانک ملی تنها بانکی است که اکثر دریافت‌ها و پرداخت‌ها از قبیل جرائم، ثبت‌نام‌ها و پرداخت بعضی از قبوض از طریق آن انجام شود، خاطرنشان کرد: بعد مسافت ۸۰ کیلومتری با مرکز شهرستان رشتخوار، هزینه‌های زیاد حمل‌ونقل و مخاطرات راه ارتباطی در هنگام عزیمت گوشه‌ای از مشکلات مردم این بخش به سبب نبود شعبه بانک ملی است.

لازم به ذکر است؛ بخش جنگل از توابع شهرستان رشتخوار معروف به مزارع طلای سفید و گندم طلایی و باغ‌های پسته هست که اقتصاد شهرستان رشتخوار را رونق می‌دهد.

خبرنگار: حسین خاکشور

image_printچاپ مطلب

Views: 36