انصاف نیست سرمایه، سرمایه‌دار تایبادی به مشهد و تهران برود
انصاف نیست سرمایه، سرمایه‌دار تایبادی به مشهد و تهران برود

امام‌جمعه اهل سنت شهرستان تایباد سرمایه‌گذاران دو کشور ایران و افغانستان را مجاهدان اقتصادی دانست.

به گزارش اختر شرق؛ مولانا غلام نبی توکلی، امام‌جمعه اهل سنت تایباد در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و افغانستان در مرز دوغارون، از سرمایه‌گذاران ایرانی و افغانستانی خواست تا در پروژه‌های بزرگ منطقه ویژه اقتصادی دوغارون سرمایه‌گذاری کنند تا انتفاع آن به مردمشان دو سوی مرز برسد.

مولانا غلام نبی توکلی، امام‌جمعه اهل سنت شهرستان تایباد در گردهمایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و افغانستان که در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون برگزار شد، بابیان اینکه با ارتباطاتی که امروز برقرار می‌شود، رابطه دو ملت غیور و سربلند ایران و افغانستان مستحکم‌تر خواهد شد، اظهار داشت: تجار و سرمایه‌گذاران دو کشور از مجاهدان اقتصادی هستند و با برنامه‌ریزی که برای این منطقه می‌شود، دوغارون یک‌قطب بزرگ اقتصادی برای کشور خواهد شد. منطقه ویژه اقتصادی دوغارون سال‌هاست بر سر زبان‌هاست، اما نمودی در شهرستان نداشته است، اما یقیناً با این برنامه‌ها و پیگیری فرماندار تایباد این منطقه می‌تواند برای هرات و تایباد یک فرصت کم‌نظیر برای توسعه باشد.

امام‌جمعه تایباد با انتقاد از سرمایه‌گذاران شهرستان که سرمایه‌های خود را به خارج از شهرستان یا استان منتقل می‌کنند، تصریح کرد: انصاف نیست جوان تایبادی برای کار به سمنان و سرمایه‌ی سرمایه‌داران تایبادی به مشهد و تهران برود، مطمئن باشید اگر شما برای خدا کارکنید و به فکر مردم خود باشید، خداوند سرمایه شمارا می‌افزاید.

مولانا توکلی خطاب به تاجران و سرمایه‌داران افغانستانی علی‌الخصوص هرات افزود: پروژه‌های بسیار مهمی امروز کلنگ زنی می‌شود، این پروژه‌ها سرمایه‌گذار می‌خواهد، اگر تجار افغانستانی در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند، یقین بدانند سرمایه آن‌ها در امن و امنیت خواهد بود و انتفاع سرمایه‌گذاری آن‌ها به ملت خودشان در اسلام قلعه و هرات بر خواهد گشت و اصولاً فایده این ارتباطات نیز همین است.

همچنین محمدابراهیم پوپل، معاون پارلمانی رئیس اجرایی دولت افغانستان که به‌صورت ویدیو کنفرانس از مشهد مقدس صحبت می‌کرد، اظهار داشت: ما یک ملت در دو سوی مرز هستیم، با این تفاوت که ملت ما در آن‌سوی مرز در جنگ هستند و لازم است خدمات مطلوبی برادرانمان در این‌سوی مرز به مردم افغانستان ارائه دهند.

وی افزود: قبل از این جلسه در جلسه‌ای دیگر، مشکلاتی که در نقطه صفر وجود داشت را مطرح کردیم که امیدواریم برطرف گردد. اگر حکومت‌ها در جهت توسعه روابط سیاسی اقتصادی دو کشور وارد نشوند، مردم مرزنشین دست‌به‌دست هم خواهند داد و اقدامات بجایی در این جهت ارائه خواهند داد. ما در هر قسمت از این پروژه بزرگ در کنار برادرانمان در جمهوری اسلامی‌ ایران خواهیم بود.

لازم به ذکر است؛ در این مراسم از سایت پلن شهرک سوخت در مشهد رونمایی و با حضور امام‌جمعه اهل سنت شهرستان و فرماندار تایباد کلنگ زنی گردید.

خبرنگار: علی بهمنی

image_printچاپ مطلب

Visits: 14