انجمن موسیقی قوچان مکان تمرین ندارد
انجمن موسیقی قوچان مکان تمرین ندارد

رئیس انجمن موسیقی شهرستان قوچان گفت: قوچان به‌عنوان پایتخت موسیقی مقامی کشور، انجمن موسیقی‌اش مکانی برای تمرین هنرمندان ندارد.

رئیس انجمن موسیقی شهرستان قوچان گفت: قوچان به‌عنوان پایتخت موسیقی مقامی کشور، انجمن موسیقی‌اش مکانی برای تمرین هنرمندان ندارد.

رضا غلامی رئیس انجمن موسیقی شهرستان قوچان در گفتگو با خبرنگار اختر شرق با اشاره به اهمیت استعدادیابی درزمینهٔ موسیقی در قوچان گفت: برای شکل گرفتن هنر اصیل در همه ابعاد باید استعدادیابی از مدارس شروع شود چون استعداد افراد در همان کودکی شکل می‌گیرد.

این مدرس دوتار بابیان اینکه امسال بعد از چند سال، گروه سرود دانش‌آموزی قوچان به مسابقات کشوری راه یافت انتظار داریم تقدیر ویژه‌ای از آن‌ها صورت گیرد زیرا در آینده موسیقی قوچان به دست این افراد می‌افتد، خاطرنشان کرد: درگذشته گروهی به نام هزاردستان با تعداد ۱۳۰ نفر با زحمت بسیار در محل زورخانه‌ای با رعایت تمامی قوانین و مقررات تشکیل دادیم اما از سوی مسئولین سابق توجهی به این موضوع صورت نگرفت.

غلامی ضمن درخواست از خیرین جهت ساخت خانه‌ای برای هنرمندان، بیان کرد: گسترش فرهنگ وقف و خیرات در حوزه فرهنگ و هنر می‌تواند زمینه‌ساز فضایی مناسب برای رشد و شکوفایی استعداد باشد.

وی افزود: هنرجویان زیادی داریم که از وقتی‌ ساز دستشان گرفته‌اند فضای مجازی را کنار گذاشته‌اند.

رئیس انجمن موسیقی قوچان بابیان این سؤال که چرا هنرمند و بازیگر آقا و خانم به‌راحتی می‌توانند روی سن هنر بازیگری خود را روی صحنه نمایش دهد اما در عرصه موسیقی چنین امکانی وجود ندارد، تصریح کرد: باوجوداینکه در اجرای موسیقی روی سن، زن و مرد هیچ ارتباط کلامی با یکدیگر ندارند و فقط به نوازندگی مشغول هستند اما متأسفانه از توان و پتانسیل بانوان استفاده نمی‌شود.

image_printچاپ مطلب

Visits: 21