امام‌جمعه باخرز: اگر کاندیدایی در حد یک رئیس جمهور قول میدهد یعنی تبلیغات دروغ
امام‌جمعه باخرز: اگر کاندیدایی در حد یک رئیس جمهور قول میدهد یعنی تبلیغات دروغ

امام‌جمعه باخرز گفت: صداقت و راست‌گویی از شاخصه‌های یک نماینده تراز انقلاب است و اگر کسی در حد یک رئیس‌جمهور قول می‌دهد یعنی تبلیغات دروغ.

به گزارش اختر شرق؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین زاهدی امام‌جمعه شهرستان باخرز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با سفارش به تقوای الهی و دوری گناهان، با اشاره به سالروز ولادت باسعادت حضرت زهرا (س) و تبریک روز زن گفت: احترام و ارزشی که حضرت فاطمه زهرا (س) داشتند، به‌واسطه دختر پیغمبر بودن ایشان نبود، بلکه به‌واسطه منزلت و جایگاهی بود که خداوند متعال به ایشان داده بود.

وی با اشاره به آغاز تبلیغات انتخاباتی نمایندگان مجلس افزود: تنور انتخابات در یک هفته منتهی به‌روز رأی‌گیری داغ شده است. دو انتخابات مؤثر و بزرگ مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را در پیش روداریم که نباید از این‌ها غفلت کنیم.

امام‌جمعه باخرز خطاب به داوطلبین انتخابات نمایندگی مجلس گفت: به آقایان کاندیداها و هوادارانشان توصیه می‌کنیم اخلاق اسلامی را در برخورد با دیگران و تبلیغات رعایت کنیم. در این ایام، بازار تهمت‌ها، شایعات و دروغ علیه رقیبان بسیار داغ شده است که باید حواسمان باشد. باید اخلاق اسلامی را رعایت کنیم. اگر قرار است به‌عنوان نماینده وارد مجلس شویم، چرا با دروغ سعی در جذب آرای مردمی داشته باشیم؟!

خطیب جمعه باخرز ادامه داد: کاندیداهای محترم نباید در تبلیغات اسراف کنند. مردم همه ما را می‌شناسند و نیازی به انجام هزینه‌های هنگفت و آن‌چنانی نیست. کسی که هزینه‌های هنگفتی برای رسیدن به صندلی مجلس بکند، فردا طمع دارد پس از رسیدن به جایگاه نمایندگی، ده‌ها و صدها برابر این هزینه‌ها را از مجلس دربیاورد و مردم این مسئله را به‌خوبی می‌دانند و آگاه هستند که چه کسی را انتخاب کنند.

امام‌جمعه باخرز حضور در پای صندوق‌های رأی را یک تکلیف دانست و اظهار کرد: حضور حداکثری وظیفه همگان است ولی علاوه بر این حضور باید دقت کنیم که انتخاب آگاهانه‌ داشته باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین زاهدی با اشاره به شاخصه‌های یک نماینده تراز انقلاب افزود: اولین شاخصه یک نماینده در تراز جامعه اسلامی، تقوا و تدین است. به‌راحتی می‌توان تقوای افراد را محک زد.اگر کسی باتقوا نباشد، آسیب‌پذیر است. نماینده‌ای که رشوه می‌گیرد و با افراد و شرکت‌های مختلف لابی و زد و بند دارد، یعنی تقوا ندارد.

امام‌جمعه باخرز اظهار کرد: صداقت و راست‌گویی از شاخصه‌های یک نماینده تراز انقلاب است و اگر کسی در حد یک رئیس‌جمهور قول می‌دهد یعنی تبلیغات دروغ.

وی در خصوص بحث امانت‌داری گفت: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی یک امانت دست ما است، نه یک ارث پدری؛ رأی مردم امانت است که باید حواسمان جمع باشد.

انقلابی بودن دیگر شاخصه‌ای بود که امام‌جمعه باخرز به آن اشاره کرد و افزود: یک نماینده باید انقلابی باشد نه انقلابی‌نما. اصول انقلاب خط قرمز آن است و باید به آن پایبند بود. دلسوز مردم به‌ویژه‌ طبقات محروم باشد. کسی می‌تواند دلسوز مردم باشد که خودش طعم فقر را کشیده باشد.

خطیب جمعه باخرز ادامه داد: ساده زیستی و پرهیز از اشرافی گری و عدم وابستگی به کانون‌های ثروت و قدرت از دیگر ویژگی‌های یک نماینده است. فردی که با اشرافی گری زندگی کند و یا نزدیکانش این‌گونه باشد نمی‌تواند یک نماینده برای مردم باشد. اگر دیدید عده‌ای از ثروتمندان و مرفهان در کنار یک نماینده‌ هستند، بدانید این فرد، فردا باید برای این‌ها کار کند چراکه خودش را وامدار آن‌ها می‌داند.

شجاعت دیگر ویژگی بود که امام‌جمعه باخرز به آن اشاره کرد و اظهار داشت: یک نماینده باید در مجلس از کیان و آرمان‌های انقلاب دفاع کند نه اینکه از دشمن بترسد و بصیرت و حفظ عزت ملی شاخصه دیگری: کسانی که نتوانند عزت ملی را حفظ کنند و بصیرت لازم را نداشته باشند نمی‌توانند نماینده در تراز انقلاب باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین زاهدی امام‌جمعه شهرستان باخرز اضافه کرد: ولایتمداری‌ مهم‌ترین نکته است. باید ببینیم چه کسی در عمل گوش‌به‌فرمان ولایت‌فقیه است نه این‌که در کلام ادعای ولایتمداری‌ بکند. مردم باید آگاه باشند و به فردی رأی بدهند که این ویژگی‌ها را داشته باشد.

امام‌جمعه باخرز در پایان خطبه‌ها با اشاره به طرح شایعاتی مبنی بر حمایت نهاد امامت جمعه از کاندیدای خاص افزود: به‌هیچ‌عنوان جایگاه امامت جمعه از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کند و این را به‌شدت تکذیب می‌کنیم و اگر هر فردی این ادعا را مطرح کرد، بدانید که دروغ می‌گوید.

خبرنگار: داود نشتیفانی

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 57