افزایش کیفیت آب شرب شهری سرخس با حفر ۴ حلقه چاه جدید
افزایش کیفیت آب شرب شهری سرخس با حفر ۴ حلقه چاه جدید

مدیر امور آب و فاضلاب شهری سرخس از حفر چهار حلقه چاه جدید برای افزایش کیفیت آب شرب شهر خبر داد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری سرخس از حفر چهار حلقه چاه جدید برای افزایش کیفیت آب شرب شهر خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ امیر پور وحدتی مدیر امور آب و فاضلاب شهری سرخس گفت: ازآنجاکه انتقال آب از سد دوستی زمان‌بر است، شرکت آب و فاضلاب استان یک پروژه میان‌مدت جهت کیفیت‌بخشی به آب شرب شهروندان سرخسی مدنظر قرار داده که حفر چهار حلقه چاه در حاشیه رودخانه تجن خواهد بود.

 وی درباره اجرای پروژه انتقال آب سددوستی به سرخس افزود: متولی اجرای این پروژه پیمانکاران آب منطقه‌ای خراسان رضوی هستند و پس از اتمام بخشی از این پروژه تحویل آب و فاضلاب شهر سرخس می‌شود…

مدیر امور آب و فاضلاب شهری سرخس اضافه کرد: پروژه انتقال آب از سد دوستی به سرخس یک پروژه بلندمدت است که توسط آب منطقه‌ای اجرا می‌شود بر همین اساس مطالعات حفر این چاه‌ها در مناطق باکیفیت شهرستان در حاشیه رودخانه انجام‌شده.

پور وحدتی اظهار کرد: در سال گذشته یک حلقه چاه جدید حفر و با چاه‌های موجود مخلوط شد و یک حلقه چاه دیگر نیز امسال حفر و تجهیز شده و وارد مدار بهره‌برداری می‌شود و دو حلقه چاه دیگر نیز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ حفر و وارد مدار خواهد شد.

وی بیان داشت: کار حفر چاه سوم اواخر امسال انجام می‌شود و در سال ۹۹ قابل بهره‌برداری است و چاه چهارم نیز در سال ۹۹ حفر می‌شود و سال ۱۴۰۰ قابل بهره‌برداری است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری سرخس در ادامه بابیان اینکه آب شهر سرخس از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود، تصریح کرد: کیفیت آب شهر سرخس مطابق استانداردها و موارد بهداشتی است و هدف از حفر چاه‌های جدید افزایش کیفیت آب است.

پور وحدتی درباره فروش آب تصفیه در سطح شهر سرخس عنوان کرد: این آب‌شیرین‌کن‌ها زیر نظر استاندارد و مرکز بهداشت هستند و به امور آب و فاضلاب شهری سرخس مربوط نمی‌شوند اما درمجموع ما استفاده از این آب‌شیرین‌کن‌ها را پیشنهاد نمی‌کنیم زیرا آب شهر سرخس مشکلی برای شرب ندارد.

image_printچاپ مطلب

Visits: 5