افزایش پهنای باند اینترنت در روستای علی آباد رشتخوار خراسان رضوی
افزایش پهنای باند اینترنت در روستای علی آباد رشتخوار خراسان رضوی

مدیر مخابرات شهرستان رشتخوار ضمن تشریح اقدامات و پروژه‌های تدوین شده برای توسعه و افزایش تعداد روستاهای تحت پوشش اینترنت مخابرات، گفت: بر اساس ارزیابی و نیازسنجی‌های صورت گرفته، پروژه‌های مذکور در نقاط دارای اولویت در حال اجرا هستند.

بدیع زادگان در گفتگو با خبرنگار اختر شرق با اعلام میزان اعتبار هزینه شده در راستای اجرای پروژه فوق با هدف توسعه و افزایش پهنای باند اینترنت در روستای علی آباد دامن، خاطر نشان کرد: با تلاش همکاران حوزه انتقال و دیتا، پهنای باند اینترنت این روستا از شش مگ به ۲۰ مگ معادل چهار برابر افزایش یافت.

به گفته وی در حال حاضر روستای علی آباد دامن ۹۰پورت منصوبه ADSLو ۸۰ مشترک مشغول بکار دارد.

مدیر مخابرات رشتخوار بیان کرد: با افزایش پهنای باند در روستای علی آباد دامن در حال حاضر دسترسی سریع مشتریان به محتواهای موجود در فضای مجازی، ارسال همزمان پیام از طریق صوت و دیتا، افزایش سرعت اینترنت مخابرات، امکان انجام امورات روزانه در درگاه‌های غیرحضوری بر بستر دیتا، بهره مندی بیش از پیش دانش آموزان از کلاس‌های آنلاین و مجازی مهیا شده است.

بدیع زادگان با اشاره به اینکه توسعه و ایجاد زیرساخت‌های دیتا در نقاط روستایی می‌توانند از پدیده اجتماعی مهاجرت به شهرها جلوگیری کند تصریح کرد: مخابرات منطقه خراسان رضوی در کنار وظایف اصلی خود به برنامه مسولیت‌های اجتماعی در این حوزه توجه و نگاه ویژه ایی دارد که برای تحقق این مهم هیچ تلاشی را دریغ نمی‌کند.

خبرنگار: حسین خاکشور

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 67