افت ۲۰ ساله وزنه برداری استان خراسان رضوی  در کشور
افت ۲۰ ساله وزنه برداری استان خراسان رضوی  در کشور

رئیس هیئت وزنه برداری استان با اشاره به جایگاه وزنه برداری استان در کشور، عنوان کرد: حدود ۱۵ تا ۲۰ سال است که وزنه برداری خراسان رضوی فعالیتی درسطح کشورنداشته و در رکود و خاموشی به سر برده است.

رئیس هیئت وزنه برداری استان با اشاره به جایگاه وزنه برداری استان در کشور، عنوان کرد: حدود ۱۵ تا ۲۰ سال است که وزنه برداری خراسان رضوی فعالیتی درسطح کشورنداشته و در رکود و خاموشی به سر برده است.

به گزارش اختر شرق؛ دومین دوره مسابقات لیگ وزنه برداری استان به میزبانی تربت جام برگزار شد و وزنه برداران هفت شهرستان طی یک روز در سالن وحدت این شهرستان به رقابت پرداختند.

حسین زاده مقدم رئیس هیئت وزنه برداری استان در گفتگو با خبرنگار اختر شرق با اشاره به جایگاه وزنه برداری استان در کشور، عنوان کرد: حدود ۱۵ تا ۲۰ سال است که وزنه برداری خراسان رضوی فعالیتی درسطح کشورنداشته و در رکود و خاموشی به سر برده است.

حسین زاده مقدم تصریح کرد: وقتی خراسان رضوی را با دیگراستان های کشورازجمله مازندران، تهران، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، اردبیل و غیره مقایسه می کنیم، درمی یابیم که این شهرستان ها نسبت به خراسان رضوی در وزنه برداری پیشرفت قابل توجهی داشته اند.

وی به راه اندازی لیگ درسطح استان اشاره می کند و عنوان کرد: مدت ۱۳ سال است که مسابقات لیگ درسطح استان برگزار نشده است اما امسال به رغم تمام سختی ها لیگ استان را راه اندازی کردیم.

حسین زاده مقدم با بیان اینکه کمیته آمار و فنی تشکیل داده ایم که رقابت های لیگ وزنه برداری را بررسی می کند تا استعدادهای برتر را شناسایی کنیم، اظهار کرد: حتی این لیگ را در شهرستان ها برگزار می کنیم که قبلا اصلا وجود نداشت؛ در حال حاضر ردیف سنی وزنه برداران به ۱۲ تا ۱۳ سال رسیده است که این گروه سنی از وزنه برداران سرمایه عظیمی برای آینده وزنه‌برداری استان به شمار می روند.

رئیس هیئت وزنه برداری استان با اشاره به وضعیت هیئت های وزنه برداری شهرستان ها، گفت: در گذشته هیئت های وزنه برداری درشهرستان ها با مشکلات زیادی مواجه بودند.

وی ادامه داد: در شهرستان تربت جام با این که هیئت وزنه برداری آن سال ۵۳ تاسیس شده بوداما این رشته ورزشی با این همه قدمت جایگاهی برای فعالیت نداشت و آن‌ها در یک زیرزمین مخروبه فعالیت می کردند اما الان ورزشکاران دارای یک سالن مناسب هستند.

حسین زاده مقدم خاطرنشان کرد: مدت ۱۵ تا ۲۰ سال بود که وزنه برداری در شهرستان گناباد تعطیل شده بود که ما دوباره آن را در این شهرستان تجهیز و راه اندازی کردیم.

حسین زاده مقدم تصریح کرد: زمانی که من مسئولیت هیئت استان را برعهده گرفتم، توجه به شهرستان ها را سرلوحه کارخود قراردادم اما خیلی ها به من خرده گرفتند و گفتند که چرا می خواهید در شهرستان هایی که بازدهی ندارد هزینه کنید و حتی معتقد بودند که تمام تمرکز را باید به مشهد معطوف کنید اما  من برخلاف سخنان برخی، تمامی فعالیت ها را ازمشهد به شهرستان ها منتقل کردم.

وی با بیان اینکه به فعالیت بانوان در حوزه وزنه برداری تربت جام اشاره کرد و گفت: تربت جام سومین شهر بعد ازمشهد و قوچان است که فعالیت بانوان را دراین رشته ورزشی آغاز کرده است.

حسین زاده مقدم در پایان مطرح کرد: تمایل داریم مسابقات وزنه برداری قهرمانی شرق کشور را با حضوراستان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، گلستان و سیستان بلوچستان درتربت جام برگزار کنیم که البته این موضوع منوط به مجوز فدراسیون وزنه برداری است.

image_printچاپ مطلب

Visits: 16