استاندار: در حال برنامه ریزی برای توسعه منطقه ای خراسان بزرگ هستیم
استاندار: در حال برنامه ریزی برای توسعه منطقه ای خراسان بزرگ هستیم

استاندار خراسان رضوی گفت: در حال برنامه ریزی و گفت و گو برای توسعه منطقه ای خراسان بزرگ با تکیه بر اشتراکات استانهای شرقی ایران هستیم تا حرکتی قابل توجه رخ دهد.

به گزارش اختر شرق؛ یعقوبعلی نظری در نشست بررسی طرح‌های مصوب سفر رئیس جمهور در حوزه وزارت نیرو عنوان کرد: وجه اشتراک استانهای خراسان رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان هم‌مرزی با کشور افغانستان است و از سوی دیگر کمبود آب و خشکسالی در کنار احداث مسیر راه آهن از چابهار به اینچه برون نیز از دیگر برنامه‌های مشترک این سه استان در پهنه تاریخی خراسان بزرگ است که با حل این مشکلات شاهد رشد و تقویت این سه استان خواهیم بود.

استاندار خراسان رضوی گفت: مولدسازی می‌تواند موجب گره گشایی از بسیاری طرح‌های نیمه تمام در دستگاه‌های مختلف شود و بر همین اساس نباید به موضوعات نگاه بخشی داشت بلکه باید به حل مسایل در کلان توجه شود ضمن اینکه تهاتر، یکی از روشهای مولدسازی در سازمانهای دولتی است که می‌تواند دنبال شود.

نظری بیان کرد: افزایش زیرساخت‌های لازم برای تسهیل زیارت بارگاه منور رضوی به عنوان مزیت اصلی خراسان رضوی در حال پیگیری است و با حل آن بسیاری از مشکلات مردم برطرف می‌شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: جمعیت شهر مشهد بر اساس آمار موجود بیش از چهار و نیم میلیون نفر است که سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر آن‌ها به عنوان مجاور در کنار بارگاه رضوی زندگی می‌کنند و بقیه اتباع و زائرانی هستند که در این شهر حضور دارند و با همین رویکرد وقتی زیرساخت‌های کمّی و کیفی گسترش یابد موجب حل دغدغه مردم می‌شود.

نظری توجه به حاشیه شهر مشهد را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری بخش عمده‌ای از مشکلات شبکه آب و فاضلاب این منطقه تمام شود و مورد بهره برداری قرار گیرد.

image_printچاپ مطلب

Views: 0