اختصاص ۱۵ دستگاه آمبولانس به اورژانس ۱۱۵ تربت حیدریه
اختصاص ۱۵ دستگاه آمبولانس به اورژانس ۱۱۵ تربت حیدریه

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال مجلس شورای اسلامی پنج هزار میلیارد ریال برای خرید آمبولانس در اختیار اورژانس قرار داده که تعداد ۱۵ آمبولانس به اورژانس دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان اختصاص خواهد یافت.

به گزارش اختر شرق؛ دکتر زنگنه در این باره عنوان کرد: تقریبا ۷۰ درصد عمر ناوگان آمبولانس منطقه تربت حیدریه قدمت بالای ۱۵ سال دارد و با توجه به اینکه در کریدور شمال به جنوب کشور قرار گرفتیم و به زائران امام رضا علیه السلام در فصول مختلف سال خدمات ارایه می‌کنیم بروزرسانی آمبولانس‌ها یک امر ضروری است.

وی افزود: با مساعدت سازمان برنامه و بودجه از محل ارزش افزوده و مصوبه سران به خرید آمبولانس اختصاص پیدا کرده و با توجه به اینکه ورود گمرکی که دولت صفر اعلام کرده امیدواریم ۱۵۰۰ دستگاه آمبولانسی که وارد ناوگان می‌شود بخشی از ناوگان اورژانس کشور بروزرسانی شود.

این نماینده مجلس بیان کرد: اصراری نداریم هر موضوعی را به منطقه خودمان بکشیم و با آن شعار دهیم لذا بررسی لزوم راه اندازی اورژانس هوایی با توجه به عمق جاده‌ها و تردد در حال انجام و اینکه در کریدور شمال به جنوب قرار گرفته‌ایم با کارشناسان این حوزه است.

زنگنه با بیان اینکه امسال قرار است با رایزنی انجام شده و تخصیص اعتبارات لازم ۱۵۰۰ دستگاه آمبولانس در کشور خریداری شود و ۱۵ دستگاه حداقل سهم این منطقه خواهد بود، خاطرنشان کرد: مرکز مدیریت بحران و خدمات درمانی در حوزه اورژانس برای این منطقه نیاز است تا راه اندازی شود که چنانچه مصوب شود خیرین پای کار خواهند آمد.

خبرنگار: حسین خاکشور

image_printچاپ مطلب

Visits: 7