اجتناب از انتشار اخبار منفی؛ راه پیشرفت شهرستان قوچان
اجتناب از انتشار اخبار منفی؛ راه پیشرفت شهرستان قوچان

رئیس دانشگاه صنعتی قوچان راه پیشرفت قوچان را اجتناب از انتشار اخبار منفی در بین مردم دانست و عنوان کرد: وقتی سرمایه‌گذاران در تمام خبرگزاری‌ها و فضای مجازی اختلافات و اخبار منفی را می‌بینند قطعاً انگیزه خود را برای سرمایه‌گذاری در شهر قوچان از دست می‌دهند.

رئیس دانشگاه صنعتی قوچان راه پیشرفت قوچان را اجتناب از انتشار اخبار منفی در بین مردم دانست و عنوان کرد: وقتی سرمایه‌گذاران در تمام خبرگزاری‌ها و فضای مجازی اختلافات و اخبار منفی را می‌بینند قطعاً انگیزه خود را برای سرمایه‌گذاری در شهر قوچان از دست می‌دهند.

به گزارش اختر شرق؛ دکتر علی‌اصغر بهشتی رئیس دانشگاه صنعتی شهرستان قوچان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام «رونق تولید»، اظهار کرد: قطعاً فلسفه این نام‌گذاری بر این اساس است که توجه ویژه به وضعیت داخلی و اتکا به توانمندی‌های داخلی صورت گیرد و در این میان نقش دانشگاه‌ها مهم‌تر از همه بخش‌های دیگر جامعه خواهد بود.

رئیس دانشگاه صنعتی قوچان عنوان کرد: باوجود تمام تحریم‌هایی که آمریکا اعمال کرده، همراهی برخی از کشورهای منطقه با این قدرت‌های زورگو و در تنگنا قرار دادن شیعیان اما درنهایت همه اتفاقات در آینده به نفع ایران اسلامی رقم خواهد خورد.

بهشتی بابیان این مطلب که در حال حاضر مردم از یک‌سو با مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و وجود بیکاری در جامعه دست‌وپنجه نرم می‌کنند، تصریح کرد: ریشه این موارد به چند سال اخیر محدود نمی‌شود و قطعاً ده‌ها و سال‌های گذشته مشکلاتی بوده و بیکاری‌ها به‌ویژه در بخش قشر تحصیل‌کرده کاملاً محسوس است.

وی ادامه داد: در این شرایط سخت مسئولیت اطلاع‌رسانی از شرایط بین‌المللی، منطقه و داخل کشور قطعاً به عهده خبرنگاران است.

رئیس دانشگاه صنعتی قوچان بابیان اینکه از سویی دیگر سوءاستفاده‌ اندک مدیرانی که خبرهای ناخوشایند را به گوش مردم می‌رسانند، مردم را بیشتر آزار می‌دهد، مطرح کرد: با تمام این اتفاقات قطعاً اگر مردم شرایط را خوب درک کنند تحمل همه این شرایط آسان خواهد بود.

 بهشتی اذعان کرد: رسانه‌ها نباید وارد دواها و تفرقه‌های حزبی و جناحی شوند و در شرایط موجود خبرنگاران می‌توانند با ارائه اخبار مناسب شرایط را آرام‌تر و اتحاد و همدلی را در بین مردم ایجاد کنند.

رئیس دانشگاه صنعتی قوچان با اشاره به اینکه تاریخ روشن و پرافتخار قوچان، اظهار کرد: همه گلایه داریم و می‌دانیم که قوچان طی دهه‌های گذشته به جایگاه خودش نرسیده اما متأسفانه راه پیشرفت و رسیدن به جایگاه اصلی را بعضی‌ها اشتباه می‌گیرند.

بهشتی راه پیشرفت قوچان را اجتناب از انتشار اخبار منفی در بین مردم دانست و عنوان کرد: در درجه اول وقتی سرمایه‌گذاران در همه خبرگزاری‌ها و فضای مجازی اختلافات و اخبار منفی را می‌بینند قطعاً انگیزه خود را برای سرمایه‌گذاری در شهر قوچان از دست می‌دهند.

رئیس دانشگاه صنعتی قوچان گفت: همچنین در این شرایط با توجه به اینکه قوچان یک شهر دانشگاهی هست جذب نخبگان را از دست می‌دهیم، اظهار کرد: اخبار مثبت هم به مردم کمک می‌کند و هم به مدیران انگیزه می‌دهد و مسئولیتشان را سنگین‌تر می‌کند،

وی عنوان کرد: قطعاً همه ما روحیات خوبی داریم که اگر غیرمنصفانه نقد شویم انگیزه‌هایمان را از دست می‌دهیم ولی اگر افراد تشویق شوند کارهای مهم‌تر انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه قوچان در پایان بابیان اینکه بنده به‌عنوان یک شهروند شاهد هستم که شهرستان قوچان طی این چند سال بی‌مهری‌هایی در انتشار اخبار مثبت می‌شود و این به نفع شهرستان نیست و قطعاً خبرنگاران باید با درک این شرایط در جهشی عظیم برای پیشرفت شهرستان تلاش کنند.

image_printچاپ مطلب

Views: 9