آیت الله علم الهدی: وظیفه روحانیت مقابله با جاهلیت است
آیت الله علم الهدی: وظیفه روحانیت مقابله با جاهلیت است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: رسالت روحانیت به عنوان تبار رسول الله (ص) مقابله با جاهلیت و برچیدن سفره جاهلیتی است که با تولیت استکبار در جهان گسترده شده است.

به گزارش اختر شرق؛ آیت الله سید احمد علم الهدی شنبه شب در مراسم گرامیداشت شهدای مدارس علمیه صاحب الزمان (عج) در مشهد با بیان اینکه اگر سفره جاهلیت برچیده شود اجرای رسالت و جهانی شدن حکومت حضرت مهدی (عج) در دنیا محقق خواهد شد، عنوان کرد: اگر ما در تبار روحانیت در این زمینه توفیق پیدا کردیم می‌توانیم ادعا کنیم در خط زمینه‌سازی ظهور قدم برداشته‌ایم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: جریان استکباری برای براندازی اساس اسلام، نام پیامبر (ص) و سنت و تمدن اسلامی تلاش می‌کند لذا باید در مقابله با آن سفره جاهلیت قرن را برچینیم و در این راه با همه وجود فداکاری کنیم.

وی با اشاره به اتفاقات روز ولادت رسول اکرم (ص) از جمله شکسته شدن طاق کسرا و خاموش شدن آتشکده فارس، اظهار کرد: در آن زمان جاهلیت تمامی جهان را فراگرفته بود و در چنین شرایطی هشدار برای شروع تحول فراگیر انسانی در کره زمین باید با حوادث شگفت‌انگیز اعلام می‌شد.

آیت الله علم الهدی در پایان خاطرنشان کرد: با ظهور پیامبر اسلام (ص) دنیا عوض شد و آن جاهلیت از بین رفت و دنیا به سوی تمدن انسانی نزدیک شد.

خبرنگار: سمانه جعفری

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 156