آغاز کشت دانه روغنی کلزا در شهرستان جوین
آغاز کشت دانه روغنی کلزا در شهرستان جوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از آغاز کشت دانه روغنی کلزا در شهرستان جوین خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ علی اکبر قارزی مدیر جهاد کشاوری شهرستان جوین با اشاره به اینکه در سال گذشته بالغ بر ۲۵ درصد از تولید دانه روغنی کلزای استان نیز در این شهرستان تولید شده است، گفت: متاسفانه در سال زراعی گذشته در اثر سرمای بوجود آمده نیز بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال خسارت به کلزاکاران شهرستان وارد شده که باید در سال زراعی پیش رو طوری برنامه ریزی شود که بروز سرما موجب ایجاد خسارت نشود.

وی ادامه داد: جایگاه دانه های روغنی و در راس آن کلزا نیز اهمیت بالایی دارد بطوری که در راستای تبیین سیاست های خودکفایی در تامین نیاز روغنی کشور باید کشت اینگونه محصولات ترویج شود.

 قارزی با بیان اینکه خودکفایی در تمامی محصولات بخصوص محصولات استراتژیک مثل کلزا و گندم از جمله مهمترین سیاست های جهاد کشاورزی در حفظ امنیت غذایی کشور محسوب میشود، عنوان کرد: ایجاد اشتغالزایی و کشاورزی اقتصادی با استفاده از تناوب زراعی باید حتما مورد توجه قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاوری جوین با بیان اینکه کلزا یکی از بهترین گزینه های کشت تناوبی نیز میباشد، خاطرنشان کرد: شروع کشت این دانه ها در شهرستان نیزدر اواسط شهریور ماه و اوایل آغاز میشود و سهمیه ابلاغی این شهرستان در سال زراعی آینده نیز ۱۱۰۰ هکتار است.

خبرنگار: سید حجت‌الله تزرقی

image_printچاپ مطلب

Views: 0