۵۵۰ هزار متر مربع از معابر روستایی قوچان آسفالت شد
۵۵۰ هزار متر مربع از معابر روستایی قوچان آسفالت شد

فرماندار قوچان گفت: در هشت سال گذشته و طی دولت تدبیر و امید ۵۵۰ هزار متر مربع از معابر روستایی این شهرستان آسفالت شد که پیش از این دولت کل آسفالت این معابر تنها ۷۰ هزار مترمربع بوده است.

به گزارش اختر شرق و به نقل از ایرنا؛ هادی رجایی نیا در حاشیه افتتاح مجتمع چندمنظوره سلامت در روستای قاچکانلو شهرستان قوچان گفت: اعتبارات تامین شده برای آسفالت روستایی از محل طرح‌های هادی بنیاد مسکن بوده است و عمده آن یعنی ۴۵۰ هزار مترمربع به‌صورت مشارکتی از محل بودجه دهیاری‌ها و بنیاد مسکن تامین شده است.

وی یکی از آرمان‌ها و دغدغه‌های نظام پس از پیروزی انقلاب اسلامی را توسعه و آبادانی روستاها و توجه به مناطق محروم دانست و تصریح کرد: این موضوع در دستور کار همه دولت‌ها بوده و امروز عمده خدمات به سمت مناطق روستایی سوق داده شده است.

فرماندار قوچان گفت: تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید همه روستاهای این شهرستان به‌جز تعدادی اندک از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

رجایی نیا با بیان این که برخی منابع در روستاها از جمله منابع آبی به دلیل خشکسالی دچار مشکلات و محدودیت‌هایی شده است، خاطرنشان کرد: اشتغال و کسب درآمد پایدار در سطح روستاها امری مهم است که معین‌های اقتصادی زمینه را برای شناسایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های روستایی انجام می‌دهند.

وی گردشگری را یکی از روش‌های مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار در سطح روستاها دانست و افزود: امروز توجه مردم شهرها به روستاها بیشتر شده به‌طوری که بازگشت به روستاها افزایش‌یافته است.

فرماندار قوچان گفت: اجرایی پروژه‌هایی همچون مجموعه چندمنظوره سلامت در روستاها از مصادیق کارکرد فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، اقتصادی و اشتغال‌زایی است.

مجموعه چندمنظوره سلامت روستای قاچکانلو در محوطه‌ای به متراژ پنج هزار و ۲۰۰ مترمربع با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال و از محل اعتبارات سال نود و هشت احداث شده است.

این مجموعه شامل ۱۳ آلاچیق، محوطه بازی ویژه کودکان و سوله ورزشی است و مرحله دوم این پروژه نیز در فضایی به متراژ ۳۰۰ مترمربع به‌منظور احداث دو واحد اقامتی پذیرایی آغاز شده است.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 9