یکی از تهدیدات امنیت غذایی کشور، عدم وجود برنامه حمایتی مدون در راستای حمایت از کشاورزان است
یکی از تهدیدات امنیت غذایی کشور، عدم وجود برنامه حمایتی مدون در راستای حمایت از کشاورزان است

دبیر کل دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی نیز عنوان کرد: رتبه ما در جهان‌بین ۱۲۵ کشور، ۸۲ بوده که علت بسیاری از دورریزها و مشکلات، تولید و عرضه مواد غذایی است. یکی از تهدیدات امنیت غذایی کشور، عدم وجود برنامه حمایتی مدون در راستای حمایت از کشاورزان بوده که باید موردحمایت دولت باشند اما کمتر شاهد این حمایت‌ها بودیم.

دبیر کل دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی گفت: یکی از تهدیدات امنیت غذایی کشور، عدم وجود برنامه حمایتی مدون در راستای حمایت از کشاورزان بوده که باید مورد حمایت دولت باشند اما کمتر شاهد این حمایت‌ها بودیم.

به گزارش اختر شرق؛ همایش تخصصی ملی با عنوان امنیت غذایی و رونق تولید در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار شد.

محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بابیان اینکه خردمندان دنیا عنوان امنیت غذایی و رونق تولید را یکی از مهم‌ترین اولویت اصلی بشر در آینده لقب داده‌اند و در کنار تکنولوژی‌ها پیچیده اولویت خود را پیداکرده است، اظهار کرد: افتخارمی کنیم که در تولید از بیشتر کشورهای دیگر جلوتر هستیم و سالانه بیش از ۱۲۰ هزار تن تولید داریم.

محمد بکایی دبیر کل دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی نیز با اشاره به اینکه رتبه ما در جهان‌بین ۱۲۵ کشور، ۸۲ بوده که علت بسیاری از دورریزها و مشکلات، تولید و عرضه مواد غذایی است، عنوان کرد: یکی از تهدیدات امنیت غذایی کشور، عدم وجود برنامه حمایتی مدون در راستای حمایت از کشاورزان بوده که باید موردحمایت دولت باشند اما کمتر شاهد این حمایت‌ها بودیم.

بکایی با بیان اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران باید از کشاورزان که حکم سربازان وطن رادارند حمایت کنند، مطرح کرد: یکی از سیاست‌مداران آمریکایی می‌گوید که اگر ما بخواهیم دولت را مطیع خودمان بکنیم باید انرژی آن کشور را در دستمان بگیریم و اگر بخواهیم ملت‌های کشور را مطیع خودمان بکنیم باید مواد غذایی آن کشور را به دست بیاوریم.

علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان این مطلب که می‌توانیم با کشاورزی پایه و اساس کشورمان را استوارتر و مقاوم‌تر کنیم اما زمانی این اتفاق امکان‌پذیر است که ما محصولات سالم‌تر و باکیفیت بهتر وارد بازار کنیم، گفت: کشاورزی وزندگی انسان‌ها مانند زنجیر به یکدیگر متصل هستند و ما باید حواسمان به این زنجیره باشد؛ باید نگاهمان به صنعت کشاورزی عوض شود؛ کشاورزی یک معدن بزرگ است و همه چیز در آن وجود دارد.

خبرنگار: یوسف ریحانی

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 69