یادواره شهدای در روستای بردو تربت‌جام برگزار شد
یادواره شهدای در روستای بردو تربت‌جام برگزار شد

پانزدهمین یادواره ۱۴ شهید روستای بردو تربت‌جام و گرامیداشت یاد سردار سلیمانی در این روستا برگزار شد.

 به گزارش اختر شرق؛ حسین عباسی معاون سیاسی سپاه امام رضا (ع) بابیان اینکه شهدا با بصیرت راه شهادت را انتخاب کردند، اظهار کرد: شهدای ایران اسلامی آغازگر جنگ نبودند بلکه در برابر متجاوزگری‌های مزدوران به مقابله برخاستند و از کشور و ناموس خود دفاع کردند.

 عباسی ادامه داد: شهدا استکبارستیز بودند و اشراف گرا نبودند آن‌ها عقیده داشتند در سخت‌ترین شرایط می‌توانند بسازند و دشمن را نابود کنند.

وی به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی هر جا پا می‌گذاشت دشمن از ترس فرار می‌کردند، سردار شهید حتی با شهادتش آخرین مأموریتش که اتحاد بود جامه را ایفا کرد.

معاون سیاسی سپاه امام رضا (ع) ادامه داد: سردار سلیمانی باعث شد که شاخ امریکا شکسته شود و انشالله سقوط امریکا نزدیک است.

عباسی افزود: ممکنه انسان براثر تصادف، یا سرطان از جان خود را از دست دهد، اما چه خوب است که انسان درراه معبود خود شهید و جانش را فدای خدا کند.

​لازم به ذکر است؛ تجلیل و تکریم از خانواده‌های شهدای روستا، عطرافشانی گلزار شهدای روستا، سخنرانی و قرائت وصیت‌نامه از دیگر برنامه‌های این یادواره بود.

این یادواره به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران، ناحیه مقاومت بسیج، خانواده شهدای روستای بردو شهرستان تربت‌جام و با حضور حجت‌الاسلام مظاهری امام‌جمعه شهر نصرآباد، فرماندهان نظامی و انتظامی، روسای ادارات، اهالی روستا به‌ویژه خانواده شهدا و ایثارگران برگزار شد.

لازم به ذکر است؛ شهرستان تربت‌جام ۶۳۶ شهید، یک هزار و ۵۰۰ جانباز و ۹۹ آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 44