مدیرکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد: بروزرسانی سامانه حفاری‌ها در سال جاری صورت می‌گیرد
مدیرکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد: بروزرسانی سامانه حفاری‌ها در سال جاری صورت می‌گیرد

مدیرکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد گفت: با همکاری اداره کل نظارت و نگهداری و بهره برداری تاسیسات شهری، سامانه حفاری‌ها که ۱۰ سال قبل برای درخواست مجوز حفاری، اجرا، ترمیم و تحویل آن طراحی شد، در سال جاری در سه فاز بروزرسانی می‌شود.

به گزارش اختر شرق؛ علی قناویزچی در این باره عنوان کرد: با توجه به اینکه معابر شهری توسط شهرداری، ساخته، بهسازی، بازسازی و آسفالت می‌شود، برای جلوگیری از تخریب معابر هر شرکت خدماتی برای حفاری و آسفالت شکافی باید از شهرداری مجوز دریافت نمایند.

مدیرکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد بیان کرد: به همت سازمان فناوری اطلاعات (فاوا) و اداره راهبری حفاری‌ها و رفع معارضات ۱۰ سال قبل فرایند درخواست مجوز حفاری، اجرا، ترمیم و تحویل آن به سامانه‌ای با عنوان «سامانه حفاری ها» تبدیل شد که نقش مهمی در تسهیل امور مربوطه داشت و این سامانه در شهرهای دیگری نیز مورد استفاده قرار گرفت لذا به دلیل اولویت‌های دیگر در حوزه تهیه نرم افزارها و سامانه ها، سامانه حفاری نیاز به بروزرسانی دارد.

وی با بیان اینکه کاربر سامانه حفاری علاوه بر اداره راهبری حفاری‌های شهرداری، شرکت‌های خدماتی مانند شرکت آب، شرکت برق، شرکت مخابرات هستند؛ گفت: شرکت‌های خدماتی در ارتباط با اداره کل هماهنگی دستگاههای اجرایی تقاضای بروزرسانی و بازنگری فرایند سامانه حفاری را داشتند، از این رو با پیگیری این اداره کل با همت اداره راهبری حفاری‌ها و رفع معارضات بروزرسانی سامانه حفاری در دستور کار قرار گرفت.

قناویزچی با اشاره به برگزاری شش جلسه با مسئولین مربوطه برای بروزرسانی و فرایند اجرای این نرم‌افزار تصریح کرد: در حال حاضر پیمانکار بروزرسانی سامانه حفاری توسط مجموعه سازمان فاوا کار خود را شروع کرده است و ما در یک برنامه یک‌ساله اطلاعات را از شرکت‌های خدماتی دریافت می‌کنیم و در اختیار حوزه فاوا قرار می‌دهیم، خوشبختانه تاکنون اطلاعات از شرکت‌های خدماتی احصاء شده است.

وی با بیان اینکه در نرم‌افزار جدید بروزرسانی مداوم یکی از مسائل مهم مدنظر خواهد بود؛ افزود: بروزرسانی این اطلاعات هم برای شرکت‌های خدماتی و هم برای شهرداری بسیار مهم است.

مدیرکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد گفت: مهمترین اطلاعاتی که این سامانه در اختیار ما قرار می‌دهد به فرایند حفاری ها، اصلاح و ترمیم کمک می‌کند، در شهروندان رضایت بیشتری ایجاد می‌کند، کیفیت انجام این حفاری‌ها بالاتر می‌رود و هزینه‌ای که تبادل و در حساب‌های فی مابین منظور می‌شود به راحتی می‌تواند احصا شود.

وی با بیان اینکه در گذشته سامانه حفاری زیر مجموعه سیستم شهرساری «ایساپ» بود که با تدبیر اداره حفاری، این سامانه از سیستم ایساپ شهرداری جدا شد؛ گفت: پیشنهاد ما این بود که این سامانه تحت نرم افزارهای جدیدتری چون کروم یا فایرفاکس که هم بروز‌تر و هم ایمنی بالاتری دارد، باشد، همچنین تمام مشکلات در خصوص این نرم‌افزار از شرکت‌های خدماتی احصا و به فاوا ارائه شد تا در سامانه حفاری اعمال کنند.

قناویزچی بیان کرد: انتظار است که این سامانه در سه مرحله تا پایان تابستان سال جاری اجرایی شود، اردیبهشت ماه در اولین مرحله سامانه راه اندازی می‌شود و پس از اینکه ایرادات آن گرفته شد، تا پایان تابستان در سه مرحله بروزرسانی می‌شود.

مدیرکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد در پایان از همکاری و همراهی اداره کل نظارت بر نگهداری و تعمیرات و بهره برداری تاسیسات و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد (فاوا) تقدیر و تشکر کرد.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 96