عامل قاچاق گوشی‌های سرقتی به افغانستان در چنگ قانون/ تعقیب و گریز در خیابان‌های مشهد
عامل قاچاق گوشی‌های سرقتی به افغانستان در چنگ قانون/ تعقیب و گریز در خیابان‌های مشهد

رئیس پلیس مشهد از دستگیری راننده خودروی سواری پلاک خارجی خبر داد که متهم به قاچاق گوشی‌های تلفن همراه سرقتی به افغانستان است.

به گزارش اختر شرق؛ سرهنگ عباس صارمی ساداتی  در تشریح این خبر گفت: تیم گشتی کلانتری ۱۴ کوی پلیس  هنگام کنترل حوزه استحفاظی خود، در خیابانی فرعی به حرکات و رفتار راننده یک دستگاه خودروی سواری  پلاک خارجی مشکوک شدند.

رئیس پلیس کلان‌شهر مشهد افزود: افسر گشت پلیس برای بررسی مدارک راننده این خودرو وارد عمل شد اما در این لحظه فرد مظنون که خودروی خود را کنار خیابان پارک کرده بود به‌محض مشاهده ماموران با سرعت زیاد متواری شد.

عملیات تعقیب و گریز در چند خیابان

سرهنگ صارمی گفت: تیم گشت کلانتری ۱۴ کوی پلیس بلافاصله  وارد عمل شده و عملیات تعقیب و گریز پس از طی مسیر در چند خیابان به توقیف خودروی سواری انجامید.

وی گفت: دربازرسی اولیه از این خودرو ۶۵ دستگاه انواع گوشی‌های تلفن همراه و یک دستگاه تبلت کشف شد.

سرهنگ صارمی گفت: با دستگیری راننده خودرو و بررسی عای بعدی پرونده مشخص شد گوشی‌های تلفن همراه در مناطق مختلف شهر مشهد شامل منطقه الهیه، بولوار سرافرازان، محدوده بلوار پیروزی، کوثر، ابوطالب و شفا و…به سرقت رفته است.

تحویل تعداد زیادی از گوشی های سرقتی به مالباختگان

فرمانده انتظامی مشهد گفت: با دستورات مقام قضایی تحقیقات ادامه یافت و ماموران انتظامی تعداد زیادی از مالباختگان و شاکیان پرونده را شناسایی و گوشی‌های تلفن همراه مسروقه به مالکان تحویل داده شد.

سرهنگ صارمی خاطرنشان کرد: متهم در اعترافات خود بیان داشته قصد انتقال گوشی‌های مسروقه به کشور افغانستان داشته و تحقیقات گسترده پلیسی برای کشف  ابعاد مبهم این پرونده و شناسایی و دستگیری  دیگر متهمان ادامه دارد.

اعترافات اولیه مرد خارجی

راننده خودروی سواری که دستگیر و ۶۵ دستگاه گوشی تلفن همراه  و یک دستگاه تبلت سرقتی از او کشف‌شده ادعا کرد: فردی که در خارج از کشور همسایه‌شان است از او خواست این گوشی‌های تلفن همراه را برایش ببرد.

خبرنگار: سید یونس ریحانی شرق

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 1