سطح زیر کشت پنبه در رشتخوار کاهش یافت
سطح زیر کشت پنبه در رشتخوار کاهش یافت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار گفت: امسال حدود ۱۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی بخش جنگل رشتخوار به کشت محصول پنبه اختصاص یافت.

به گزارش اختر شرق؛ سید محمود اعظمی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۲۵۰۰ هکتار از مزارع کشارزی این شهرستان به کشت پنبه اختصاص یافته بود، اظهار کرد: امسال نیز به مشابه سال گذشته محصول پنبه با ارقام جدید از قبیل خورشید، ساجدی و کاریزما کشت شدند، که ارقام جدید معرفی شده به دلیل زودرسی وحساسیت کمتر به تراکم بالا سطح زیرکشت آن‌ها درحال توسعه است وامسال نیزسعی براین است که در کشت این محصول ازارقام جدید استفاده گردد.

اعظمی بیان کرد: قابلیت کشت مکانیزه با خطی کار، بدون کرک بودن، عملکرد بالا در هکتار و نیز کاهش ۵۰ درصدی مصرف بذر، از مزایای ارقام جدید محصول پنبه است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار با بیان اینکه متوسط برداشت پنبه از سطح مزارع این شهرستان حدود دو تن در هر هکتاراست، عملیات برداشت پنبه از مهرماه آغاز و تا اواخر آبان ماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: خشکسالی‌ها و کاهش منابع آبی و از همه مهمترعدم حمایت دولت از کشاورزان پنبه کار در هنگام برداشت این محصول خصوصا با واردات پنبه به هنگام برداشت پنبه در استان خراسان رضوی باعث‌عدم رونق این محصول و بی‌رقابتی به کشت پنبه در رشتخوار شده است.

خبرنگار: حسین خاکشور

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 32