زیارت حضرت رضا (ع) برای مردم کرج تسهیل شد
زیارت حضرت رضا (ع) برای مردم کرج تسهیل شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی گفت: با برقراری پرواز مستقیم کرج – مشهد، زیارت حضرت رضا علیه السلام برای مردم کرج تسهیل شد.

به گزارش اختر شرق؛ سیدجواد موسوی با بیان اینکه تلاش این اداره‌کل در راستای فراهم کردن شرایطی است که تمام زائرین امام رضا علیه‌السلام در کمترین زمان بتوانند به زیارت امام رضا علیه‌السلام شرف‌یاب شوند، عنوان کرد: گردشگری با جابه‌جایی معنی و مفهوم پیدا می‌کند وصنعت هوایی کشور شرایط جابه‌جایی مسافر درحوزه گردشگری را تسهیل کرده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی استان از بخش خصوصی حوزه گردشگری برای تسهیل و توسعه این پروازها حمایت کنند.

هم‌چنین مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی دراین‌باره گفت: در پی شیوع ویروس کرونا از حدود دو سال قبل، شرکت هواپیمایی پرواز این مسیر را متوقف کرده بود.

محمود امانی با بیان اینکه این پرواز ازهجدهم تیرماه سال جاری از طریق شرمت خدمات مسافرتی و گردشگری سپهر سیاحان شرق و توسط شرکت «قشم ایر» با یک فروند هواپیمای فوکر ۱۰۰ از سرگرفته شده است، عنوان کرد: این پرواز جمعه هر هفته ساعت هفت و ١۵ دقیقه صبح وارد فرودگاه مشهد شده و ساعت ١١ و ١۵ دقیقه نیز از مشهد به مقصد کرج انجام می‌شود.

هم‌چنین مدیرعامل منطقه اقتصادی و فرودگاه پیام استان البرز گفت: در حوزه حمل بار و مرسولات پستی ودر حوزه آموزشی، فرودگاه پیام ازابتدا فعال بوده و همچنان فعال است.

نادر ثناگومطلق خاطرنشان کرد: از سال ۹۸ با مصوبه هیئت دولت فعالیت‌های مسافری به فعالیت‌های فرودگاه پیام اضافه شده است و در یک بازه زمانی به دلیل محدودیت‌های کرونا پروازها متوقف شد اما خوشبختانه با شرایطی که در حال حاضر برای از سرگیری پروازهای کرج مشهد میسر شده است امیدواریم در این حوزه شاهد توسعه خوبی باشیم.

وی در پایان تاکید کرد: شرکت‌های هواپیمایی به هر میزان که توانایی جذب گردشگر را داشته باشند به این شرکت‌ها خدمات ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است؛ اولین پروازکرج – مشهد در فرودگاه شهیدهاشمی‌نژادشهر مشهد پس از دو سال توقف روز گذشته به زمین نشست و به همین منظور مراسمی با حضور مدیران ارشد هواپیمایی استان و کشور و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در مهمانسرای فرودگاه بین‌المللی شهیدهاشمی نژاد شهرمشهد برگزار شد.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 4