دو و میدانی جام امام رضا (ع)؛ رقابتی در کلاس جهانی/ میزبانی‌های بین‌المللی مشهد باید افزایش یابد
دو و میدانی جام امام رضا (ع)؛ رقابتی در کلاس جهانی/ میزبانی‌های بین‌المللی مشهد باید افزایش یابد

رقابت‌های دو و میدانی جام بین‌المللی امام رضا علیه السلام با تمام فراز و فرودهایش به پایان رسید و کارنامه خوبی از خود برجای گذاشت.

به گزارش اختر شرق؛ رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا علیه السلام با حضور تیم‌ها و شرکت‌کنندگانی از سایر کشورها در مشهد برگزار شد.

این رقابت‌ها از حیث بین‌المللی بودن حائز یک امتیاز بود و از حیث اینکه دریچه‌ای برای ورود به رقابت‌های المپیک نیز محسوب می‌شد حائز اهمیتی دوچندان بود.

فرزاد فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در زمینه کیفیت برگزاری این رقابت‌ها با بیان اینکه خداوند را شاکریم که به ما توفیق داد تا در دوران خدمت‌گذاری مان به جامعه ورزش، در شهر مقدس مشهد میزبان یک رویداد بین المللی بزرگ در این سطح باشیم، گفت: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، این اولین دوره مسابقات بین المللی دو و میدانی در فضای باز بود که خوشبختانه این اتفاق در ورزشگاه بسیار زیبا و مدرن امام رضا علیه السلام مشهد افتاد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی بیان کرد: برای برگزاری چنین مسابقاتی نیازمند همراهی و همکاری تمامی بخش‌های استان بودیم که خوشبختانه این مسئله به نحو احسن صورت گرفت؛ بیش از اینکه بابت میزبانی از این مسابقات خوشحال باشیم، از جهت همدلی و وفاق موجود در میان مسئولین مختلف استان خرسندیم.

فتاحی با اشاره به اینکه برگزاری یک رویداد بین‌المللی با این سطح، حاصل همکاری آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد، فدراسیون دو و میدانی و همچنین استانداری خراسان رضوی بوده است که جا دارد از یکایک مسئولین مربوطه تشکر و قدردانی کنیم، مطرح کرد: ۴۰درصد از ورزشکاران شرکت کننده در جام بین المللی امام رضا علیه السلام، از کشورهای دیگر بودند که باتوجه به وضعیت کرونایی، دستاورد بسیار خوبی برای ما بود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه برگزاری این مسابقات حاوی چند پیام برای ما بود، عنوان کرد: اولین مسئله، نمایان شدن ظرفیت خوب خراسان رضوی برای میزبانی از رقابت‌های جهانی و آسیایی بود؛ نکته بعدی نیز همیت و اتحاد مسئولین استانی برای اعتلای نام مشهد مقدس در عرصه بین المللی بود.

فتاحی درباره دستاوردهای فرهنگی این مسابقات، گفت: حضور شرکت کنندگان خارجی علاوه بر بهبود سطح این مسابقات، سبب معرفی فرهنگ غنی جمهوری اسلامی ایران و مشهد مقدس به جهانیان خواهد شد؛ کارهای بسیار زیبایی صورت گرفت که یقینا سبب مخابره پیام خوبی از میزبانی و مهمان‌نوازی ایرانیان به کشورهای خارجی خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی اظهار کرد: شکر خدا تمامی ورزشکاران و عوامل تیم‌های حاضر در جام بین المللی امام رضا علیه السلام، از تک تک موارد مانند تغذیه، اسکان، ورزشگاه و … اعلام رضایت کردند که اگر غیر این بود جای تعجب داشت؛ زیرا هرکسی که در شهر مشهد مقدس، مهمان امام مهربانی‌هاست، وظیفه ما فراهم آوردن بهترین‌ها است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: در بخش بانوان، خراسان رضوی با کسب بیشترین مدال طلا، به مقام نخست مسابقات رسید؛ در بخش آقایان نیز ورزشکاران ایرانی و خراسانی تلاش خوبی داشتند و مطمئنا در سال‌های آینده با کیفیت بهتر و تعداد شرکت‌کنندگان بالاتر از کشورهای بیشتری این رقابت‌ها را برگزار خواهیم کرد.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 64