خراسان رضوی رتبه نخست گازرسانی را در کشور کسب کرد
خراسان رضوی رتبه نخست گازرسانی را در کشور کسب کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: براساس اعلام شورای اقتصاد این استان با گازرسانی به یک هزار و ۱۶۸ واحد تولیدی طی دولت دوازدهم در این زمینه رتبه نخست را در بین سایر استان‌های کشور کسب کرده است.

به گزارش اختر شرق و به نقل از ایرنا؛ مرتضی اشرفی با بیان اینکه در این مدت از محل گازرسانی به یک هزار و ۱۶۸ واحد تولیدی، در مصرف ۶۶ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۲۵ لیتر سوخت مایع در خراسان رضوی صرفه جویی شده است، عنوان کرد: تعداد کل واحدهای تولیدی قابل گازرسانی در خراسان رضوی دو هزار و ۷۶۸ واحد صنعتی و مجموع میانگین مصرف سوخت مایع این واحدها ۱۵۴ میلیون و ۱۱ هزار و ۲۶۲ لیتر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: امسال در راستای تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی ها» کمیته‌ای به همین منظور برای حمایت از تولید و مانع‌زدایی‌ها در مسیر آن تشکیل شده که گازرسانی به واحدهای تولیدی یکی از برنامه‌های همین کمیته است.

اشرفی بیان کرد: براساس مصوبه امسال شورای اقتصاد و در راستای شعار سال مبنی بر «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی ها»، در یک اقدام جهادی گازرسانی به ۹۰۰ واحد تولیدی در این استان انجام می‌گیرد که اگر این میزان گازرسانی در سال ۱۴۰۰ تحقق یابد معادل گازرسانی به واحدهای صنعتی طی پنج سال گذشته خواهد بود به طوری که هر روز سه واحد تولیدی از خراسان رضوی از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: محل تامین اعتبارات گازرسانی به واحدهای تولیدی، وزارت نفت است و عملیات گازرسانی توسط شرکت گاز خراسان رضوی انجام می‌گیرد که اقدامی جهادی در سال آخر دولت دوازدهم در راستای تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب خواهد بود.

اشرفی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون پنج هزار و ۲۷۹ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۲۷۷ هزار و ۸۷۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۹۳ هزار و ۴۹۳ نفر در خراسان رضوی فعال است.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 102