حمایت از صنوف متضرر در خراسان رضوی
حمایت از صنوف متضرر در خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس مصوبه کارگروه ستاد استانی تسهیل و رفع موانع تولید، صنوف و شرکت‌های خدماتی متضرر از شرایط به وجود آمده ناشی از احتمال شیوع بیماری همه‌گیر در خصوص «پرداخت مالیات، عوارض شهرداری، بیمه و مطالبات بانکی» موردحمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش اختر شرق؛ علی رسولیان دراین‌باره با اشاره به نشست اخیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی ویژه رسیدگی به صنوف مرتبط با جامعه هتلداران، شرکت‌های گردشگری، اتحادیه شرکت‌های مسافربری و اتحادیه رستوران‌داران اظهار کرد: در این نشست همه دست‌اندرکاران، صاحبان صنوف و شرکت‌های خدماتی بر آگاهی و تلاش خود نسبت به حفظ سلامت مردم به‌عنوان مهم‌ترین موضوع در فعالیت‌ها تأکید کردند.

وی افزود: در این شرایط و همچنین پیرو محدودیت‌هایی که در بازار عرضه کالا و خدمات به سبب احتمال شیوع بیماری به وجود آمده، صنوف و شرکت‌های خدماتی با مشکلات جدی مواجه شده و کارکرد آن‌ها به‌شدت افت کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در نشست مذکور با حضور مدیران ادارات کل و سازمان‌های تأمین اجتماعی، امور مالیاتی، میراث فرهنگی، صنعت و معدن و همچنین بانک‌ها، توافقی برای تسهیل در پرداخت بیمه تأمین اجتماعی، مالیات، عوارض و بازپرداخت تسهیلات بانکی از سوی صنوف و شرکت‌های خدماتی صورت گرفت.

رسولیان با اشاره به اینکه در این نشست مقرر شد اداره کل تأمین اجتماعی خراسان رضوی فهرست‌های حقوقی مربوط به کارکنان هر شرکت یا صنف را به‌ویژه آن‌ها که بیش از ۱۵ کارمند دارند، به‌صورت ویژه موردبررسی قرار دهد و تخفیفاتی در مورد پرداخت مبالغ اولیه از سوی آن‌ها اعمال کند، تصریح کرد: بر این اساس لیست حقوقی کارمندان شرکت‌های خدماتی و صنوفی که مشکل جدی مالی دارند، در صورت معرفی از سوی اتحادیه مربوطه با مبالغ کمتری پذیرفته می‌شود.

وی ادامه داد: در این نشست همچنین مقرر شد اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی به مدت سه ماه در ابلاغیه‌ها و وصول مالیات‌های مربوط به صنوف و شرکت‌های خدماتی که در امر پرداخت دیون خود مشکل جدی دارند و مورد تائید اتحادیه مربوطه هستند، همکاری کرده و در این زمینه مساعدت جدی داشته باشد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بانک‌های استان نیز در همین نشست توافق کردند «کمیته تأمین مالی ویژه» برای صنوف و شرکت‌های خدماتی متضرر از وضعیت کنونی را تشکیل دهند تا در تأمین سرمایه در گردش و بازپرداخت تسهیلات آن‌ها مساعدت شود

وی افزود: در حوزه پرداخت عوارض شهرداری نیز مقرر شد طی نشستی با شهردار مشهد به صنوف و شرکت‌های خدماتی کمک‌های لازم صورت گیرد.

رسولیان در پایان خاطرنشان کرد: نشست‌های کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی برای رسیدگی به وضعیت صنوف و شرکت‌های خدماتی متضرر از وضعیت شیوع احتمالی بیماری همه‌گیر ادامه خواهد داشت تا بتوان برحسب قوانین، مقررات و اختیارات استان مساعدت‌های لازم صورت گیرد و پیشنهادها برای رفع موانع در این خصوص به مرکز کشور ارسال شود.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 4