اولین محموله امدادی خراسان رضوی به مناطق حادثه‌دیده سیستان و بلوچستان ارسال شد
اولین محموله امدادی خراسان رضوی به مناطق حادثه‌دیده سیستان و بلوچستان ارسال شد

مدیر عامل هلال احمر خراسان رضوی از ارسال نخستین محموله امدادی خراسان رضوی طبق درخواست سازمان امداد و نجات به همراه ۱۵ تیم عملیاتی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ دکتر سید مجتبی احمدی در تشریح ارسال کمک‌های امدادی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان عنوان کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر و وقوع سیل در این مناطق، اولین محموله کمک‎‌های جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی به این استان ارسال شد

وی افزود: امروز پنجشنبه تعداد ۱۵ تیم امدادی شامل ۷۲ نفر توسط ۹ خودرو امدادی دو دستگاه هایلوکس، ۷ دستگاه پیکاپ، یک مینی‌بوس، یک دستگاه ایسوزو و خودرو رونیز به مناطق سیل‌زده اعزام شدند

مدیرعامل هلال‌احمر خراسان رضوی با اشاره به اقلام امدادی ارسالی اظهار کرد: این محموله شامل ۱۹۷۵ شعله والور با برآورد تقریبی یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال صبح امروز با یک تریلی و یک دستگاه خودرو کامیون دو محور به سیستان و بلوچستان ارسال شد.

احمدی افزود: همچنین یک دستگاه کامیون حامل ۱۷۶۰ بسته غذایی ۷۲‌ساعته به ارزش ریالی یک میلیارد و ۹۳۶ میلیون ریال ارسال شد‌

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی، بسته‌های ارسالی را حاوی کنسرو، خرمای خشک، کشمش، بیسکویت و آب‌معدنی دانست.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی با اشاره به وقوع سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در پی وقوع سیل و آب‌گرفتگی در استان سیستان و بلوچستان و شدت‌ یافتن طغیان رودخانه‌های فصلی که باعث زیرآب رفتن بسیاری از شهرستان‌های استان به‌خصوص در جنوب سیستان و بلوچستان شده است، بسیاری از هم‌وطنان ناچار به خروج از منازل مسکونی خود وزندگی در اردوگاه‌های اسکان اضطراری شده‌اند.

احمدی ضمن اشاره به فراخوان کمک جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی اظهار کرد: به‌منظور تأمین نیازهای مردم آسیب‌دیده از سیل در استان سیستان و بلوچستان، در نظر داریم تا نسبت به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیرین محترم، سازمان‌های مرتبط و مردم نوع‌دوست استان خراسان رضوی برای هم‌وطنان خود در سیستان و بلوچستان اقدام نماییم.

وی بیان کرد: محموله فوق از انبارهای هلال‌احمر استان بارگیری و مستقیماً به سیستان و بلوچستان ارسال شد

به گفته مدیرعامل هلال‌احمر خراسان رضوی، سیل اخیر، خسارات زیادی را به مناطقی از استان سیستان و بلوچستان وارد کرده است و مردم نوع‌دوست ایران اسلامی می‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان از طریق کد دستوری #۱۱۲* واریز کنند.

وی با اشاره به نحوه ارسال کمک‌های نقدی مردم نوع‌دوست خراسان رضوی و مشهد اذعان کرد: هم‌وطنان برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق حساب شماره ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال‌احمر نزد تمامی بانک‌های کشور و یا شماره کارت‌های ۶١٠۴٣٣٧٩٩٩٩٩٩٩٩۶ نزد بانک ملت و ۵٨٩۴۶٣١٨۵٠٢۵٩٧٣٠ نزد بانک رفاه کارگران واریز نمایند.

احمدی تصریح کرد: برای اهداء کمک‌های غیر نقدی نیز مردم عزیز استان می‌توانند به شعب جمعیت هلال‌احمر در سراسر استان مراجعه نمایند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی با اشاره به نیاز مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان به اقلام غیر نقدی، خاطرنشان کرد: انواع پتو، موکت، زیرانداز نو، مواد غذایی و بهداشتی ازجمله اقلامی است که مردم نوع‌دوست استان خراسان رضوی از طریق جمعیت هلال‌احمر به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اهداء کنند.

احمدی در پایان خاطرنشان کرد: به جهت عدم امکان ارسال اقلام و پوشاک دست‌دوم به مناطق آسیب‌دیده ناشی از سیل، از تحویل این اقلام به جمعیت هلال‌احمر خودداری نمایند.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 102