امام جمعه کدکن: قصد نفوذی‌های اقتصادی ایجاد گرانی‌های افسارگسیخته است
امام جمعه کدکن: قصد نفوذی‌های اقتصادی ایجاد گرانی‌های افسارگسیخته است

امام جمعه کدکن گفت: قصد نفوذی‌های اقتصادی ایجاد گرانی‌های افسارگسیخته است تا مردم را به نقطه‌جوش برسانند و شورش در کشور راه بیندازند

به گزارش اختر شرق؛ حجت‌الاسلام حسین بوژمهرانی امام جمعه کدکن در خطبه های نماز جمعه به نقل از قرآن کریم درباره مسئله فیر (به معنی بازگشت و مقصود آن اموالی است که بدون جنگ به دست آمده) گفت: آنچه را خداوند از آنان (یهود بنی نضیر) به رسولش بازگردانده چیزی است که شما برای به دست آوردن آن زحمتی نکشیده اید و شتری ندوانده اید خداوند رسولش را بر هر که بخواهد مسلط میکند اگر اراده الهی باشد دشمن بدون نبرد تسلیم می‌شود خداوند بر هر چیزی توانا و قادر است.

خطیب جمعه کدکن گرانی‌های افسارگسیخته کنونی را بسیار آزاردهنده عنوان کرد و گفت: برخی می‌گویند تقصیر تحریم است نسخه هم می پیچند و می گویند باید تحریم برطرف شود و با کدخدا مذاکره کنیم افرادی که منافعشان در گرو سودهای کلان است و بازار ارز و طلا و مسکن و خودرو را به هم می ریزند مافیا هستند که باید دستشان قطع شود سیستم های نظارتی به تعارف روزگار می گذارند اگر یک نظارت قاطعانه بر بازار اعمال شود بسیاری از این گرانی‌ها جلویش گرفته می‌شود برخی تحلیل ها هم می گویند یک علت گرانی ها فقدان هماهنگی های لازم بین دستگاه های دولتی و غیر دولتی است.

حجت‌الاسلام حسین بوژمهرانی تصریح کرد: یکی از اعتقادات ما که عقل هم بر آن صحه می گذارد این است که تا حد امکان کشور باید مستقل باشد خصوصاً در اقلام اساسی مثل گندم سخن از نفوذیهای اقتصادی می‌شود که اصلاً قصد و هدف شان خراب کاری است و تعمداً کاری می‌کنند گرانی‌های افسارگسیخته به وجود بیاید تا مردم را به نقطه جوش برسانند و نهایتا شورش در کشور راه بیاندازند ما نمی‌پذیریم مسئولی پشت تریبون نظام جمهوری اسلامی قرار بگیرد و بگوید هر چه تقصیر هست به کرونا و تحریم بر می گردد برخی از مسئولین برنامه اقتصادی ندارند نباید این تصور در ذهن مردم به وجود بیاید که دولت در سال آخر کار را رها کرده است.

وی ضمن تبریک هفته قوه قضاییه گفت: اقدامات اخیر قوه قضاییه نور امید را در دلها زنده کرد اما اگر یک قوه اقدام کند ولی دو نهاد دیگر کنار بایستند و به وظایفشان عمل نکنند فایده ندارد باید تولید فساد متوقف شود.

امام جمعه کدکن در انتقاد از سیاست های ترامپ گفت: اخیراً ترامپ در یک جلسه انتخاباتی با افتخار اعلام کرد که ما سلیمانی را به شهادت رسانده ایم اینهایی که به ملت خودشان رحم نمی کنند اینها می خواهند مشکلات ما را حل کنند؟ ضد ایران در شورای حکام قطعنامه پیشنهاد می‌دهند و به تصویب هم می‌رسد آیا حامیان مذاکره رو می کند سربلند کند و در چشمان ملت نگاه کنند؟ این وضعیتی که ما امروز گرفتارش شده ایم و برجامیزه کردن شرایط نباید فراموش شود.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 8